اولین پوستر تاریخ سینما حراج می گردد

به گزارش مجله پریها، پوستر اولین نمایش عمومی فیلمی از برادران لومیر که به عنوان مخترعین سینما شناخته می شوند در یک حراجی به فروش گذاشته می گردد.

اولین پوستر تاریخ سینما حراج می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، حراجی ساتبی لندن قرار است 164 پوستر کمیاب از آثار سینمایی جهان را به فروش بگذارد که در میان آنها پوستر اولین نمایش عمومی ساخته برادران لومیر در سال 1895 نیز دیده می گردد.

این پوستر نشان دهنده جمعی از مردم است که درحال رفتن به تماشای اولین نمایش عمومی یک فیلم در تاریخ 28 دسامبر 1895 در شهر پاریس هستند. این صحنه روایتگر یکی از مهم ترین لحظات در تاریخ سینماست که آغازگر مهم ترین پیشرفت فرهنگی در قرن بیستم میلادی است.

این نمایش عمومی در آن زمان با کمتر از 30 نفر مخاطب برگزار گردید در حالی که 100 صندلی در محل نمایش فیلم موجود بود. بسیاری از روزنامه ها برای پوشش این اتفاق مهم دعوت گردیده بودند اما ترجیح دادند در این مراسم شرکت نکنند.

این نمایش تاریخی 20 دقیقه ای در سالن ایندین در زیرزمین گراند کافه واقع در بلوار کاپوسین پاریس روی داد. یک بوم سفید در انتهای یک اتاق آویزان گردیده بود و روی آن مجموعه ای از فیلم های کوتاه ساخته برادران لومیر از کارگردان در حال خروج از کارخانه لومیر تا ماهیگیری و پرش روی پتو به نمایش گذاشته شد.

همچنین فیلم کوتاهی به عنوان آبیار آبیاری می گردد نیز در اولین نمایش عمومی تاریخ سینما به روی پرده رفت که از آن به عنوان اولین فیلم کمدی تاریخ سینما و شاید اولین فیلم داستانی تاریخ سینما یاد می گردد.

گفته می گردد تماشاگران از دیدن این فیلم ها با آمیزه ای از احساسات بهت و تردید استقبال کردند و یکی از مخاطبان روایت نموده که یکی از زنان در حین نمایش فیلم از ترس فریاد می کشیده است. بعدها صحبت هایی درباره این که این فیلم ها محصول سحر و جادوست نیز به میان آمد. روزنامه های پاریسی به سرعت به ماجرای نمایش فیلم پرداختند و در نهایت در تاریخ اول و دوم ژانویه بیش از دو هزار نفر با پرداخت فرانک به تماشای این تصاویر متحرک نشستند و در فاصله چند ماه سینماهای لومیر در شهرهای عمده بین المللی افتتاح شدند.

پوستر اولین نمایش عمومی آثار برادران لومیر که توسط هنری بریسپات طراحی گردیده است روز 28 اوت در حراجی آنلاین ساتبی با برآورد قیمت 40 تا 60 هزار پوند به فروش گذاشته می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 365

به "اولین پوستر تاریخ سینما حراج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین پوستر تاریخ سینما حراج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید