اطلاعات 500 هزار کاربر گوگل پلاس افشا شد ، مخفی کاری غول فناوری نتیجه نداد

به گزارش مجله پریها، برخی گزارش ها حکایت از آن دارند که یک آسیب پذیری گسترده در گوگل پلاس باعث افشای اطلاعات بیش از 500 هزار نفر گردیده است.

اطلاعات 500 هزار کاربر گوگل پلاس افشا شد ، مخفی کاری غول فناوری نتیجه نداد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی نت، با وجود آن که غول فناوری گوگل کوشش کرد آسیب پذیری به وجود آمده در گوگل پلاس را پنهان کند، اما به نظر می رسد اطلاعات 500 هزار نفر از کاربران گوگل بین سال های 2015 تا 2018 سرقت گردیده است.

این در حالی است که گوگل اعلام نموده است هیچ مدرکی مبنی بر سوء استفاده از داده ها پیدا ننموده است. با این حال، به عنوان بخشی از پاسخ به این حادثه، گوگل قصد دارد این شبکه اجتماعی را به طور دائم مسدود کند.

متاسفانه گوگل در خصوص این آسیب پذیری سکوت نموده بود و از ماه مارس تا کنون یعنی از لحظه ای که کارشناسان شرکت آسیب پذیری را کشف کردند، سکوت نموده بود. با این وجود دیگر راهی برای مخفی کاری وجود ندارد.

این خبر فارغ از اهمیت داخلی برای تیم امنیتی گوگل به لحاظ مسائل فعلی شرکت های سیلیکون ولی نیز حائز اهمیت است. چرا که اکنون سلیکون ولی به دلیل ماجرای جمع آوری داده ها تحت فشارند.گوگل در مورد شیوه های جمع آوری داده ها تحت فشار است و بارها در برابر مقامات کنگره از خود دفاع نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 607

به "اطلاعات 500 هزار کاربر گوگل پلاس افشا شد ، مخفی کاری غول فناوری نتیجه نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات 500 هزار کاربر گوگل پلاس افشا شد ، مخفی کاری غول فناوری نتیجه نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید