استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی

به گزارش مجله پریها، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی صورت می پذیرد.

استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی

پس از دو سال کرونا و تعطیلی سفرها، صنعت جهانگردی استان ضررهای زیادی را متحمل شده است. در این مدت هتل ها، مهمانپذیرها و اقامتگاه ها یا با تعطیلی اجباری دست به گریبان بودند یا مهمانان کمی داشتند.

مشهد شهری است که بخش زیادی از اقتصاد آن وابسته به جهانگرد است و کرونا بخش زیادی از اقتصاد و فعالیت های شهر را فلج کرد. در نهایت اما پس از دو سال کرونا و محدودیت سفر، مسافران و جهانگردان زیادی این نوروز را برای سفر انتخاب نموده اند و مشهد نیز مانند همواره مقصد بسیاری از مسافران خواهد بود.

از آنجایی که اقامتگاه های بومگردی چند سالی است که مورد توجه تعداد زیادی از افراد قرار گرفته، سپری کردن تعطیلات در محیط آرام روستا و آشنایی با فرهنگ بومی برای جهانگردان تجربه شیرینی به همراه خواهد داشت. البته تجربه چنین سفرهایی زمانی شیرین است که میزبان نیز از آمادگی لازم برخودار باشد.

صادق کاظمیان، دبیر جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی ایران در مورد شرایط اقامتگاه های بومگردی استان خراسان برای نوروز 1401 اظهار کرد: اقامتگاه های بومگردی استان با توجه اینکه در نوروز دو سال گذشته و دیگر روزهای سال میزبان تعداد کمی از مسافران بوده اند، سال جاری برای پذیرایی از مهمانان داخلی و خارجی از آمادگی لازم برخوردار هستند.

وی اضافه نمود: در این راستا طبق دستوراتی که اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی در مورد رعایت پروتکل ها و واکسیناسیون میزبانان اقامتگاه های بومگردی ابلاغ نموده، علاوه بر ایجاد فضای ایمن از لحاظ ابتلا به کرونا با ارائه خدمات شایسته باید بتوانند از مهمانان به خوبی پذیرایی نمایند.

دبیر جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی ایران ادامه داد: 140 اقامتگاه بومگردی در شهرستان ها و روستاهای مختلف استان خراسان رضوی در نوروز 1401 فعال هستند و امیدواریم که بتوانند خدمات خوبی به جهانگردان داخلی و خارجی ارائه دهند.

کاظمیان توضیح داد: از آنجا که در طی سالهای اخیر این اقامتگاه ها همراه با رعایت اصول مهمان نوازی توانستند جاذبه های طبیعی و تاریخی مختلف استان را معرفی نمایند، در به تصویر کشیدن فرهنگ بومی و محلی نیز به خوبی عمل نموده اند. اقاماتگاه های بومگردی استان بعلاوه در رونق جهانگردی خوراک منطقه ها مختلف موثر بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه استقبال خوبی از اقامتگاه های بومگردی انجام شده، گفت: تا حد ممکن پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا رعایت می گردد و از جایی که بیشتر این اقامتگاه ها در محیط روستایی قرار دارند، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این محیط ها راحت است.

کاظمیان تاکید نمود: در این راستا مطابق با دستورات اداره کل میراث فرهنگی، جهانگردی و صنایع دستی و جامعه حرفه ای اقامتگاه های بومگردی استان خراسان رضوی مطمئنا اقامتگاه ها با حفظ فلسفه خود میزبان جهانگردان و مسافران نوروزی خواهند بود.

منبع: همگردی
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4601

به "استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی" امتیاز دهید

1 کاربر به "استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال مسافران از اقامتگاه های بومگردی خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید