ارسال بیش از 1500 اثر به جایزه جمالزاده

به گزارش پریها،، رضا روحانی اظهار کرد: اگر بخواهیم بگوییم این متقاضیان بودند که تاریخ مهلت ارسال آثار به این جایزه را تمدید کردند، بیراه نگفته ایم. روز بیستم آذر ماه سایت جایزه جمالزاده با حجم بالای درخواست از سراسر کشور و حتی خارج از کشور روبرو بود . شدت این استقبال به حدی بود که سایت از دسترس خارج شد.

ارسال بیش از 1500 اثر به جایزه جمالزاده

وی اضافه نمود: شورای سیاستگذاری جایزه جمالزاده که پیش از این تمدید مهلت ارسال را غیر ممکن اعلام کرده بود برای جلب رضایت این شرکت کنندگان مهلت ارسال آثار را تا 23 آذر ماه تمدید کرد و به این ترتیب فرایند ثبت نام بیش از هزار متقاضی با موفقیت انجام شد.

روحانی تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه این جایزه را 1547 اثر اعلام کرد و گفت: بیشترین اثر در بخش داستان آزاد ارسال شده که شامل 978 داستان است . در بخش داستان اصفهان نیز پذیرای 411 اثر بوده ایم.

او ادامه داد: تعداد 158 اثر نیز در بخش زندگی نگاره ثبت شده که مجموع این آثار در مقایسه با آثار ارسال شده به دیگر جوایز ادبی کشور رقمی بی نظیر است و نشان از اقبال عمومی مردم به برگزاری جایزه جمالزاده در اصفهان دارد.

دبیر اجرایی نخستین جایزه جمالزاده سپس به تنوع ترکیب شرکت کنندگان در این جایزه و فراگیری آن اشاره کرد: اینکه شرکت کنندگانی از کشورهای کانادا، آمریکا، فرانسه و ایتالیا، همچنین شهرهایی چون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خراسان رضوی و شمالی، آذربایجان غربی و شرقی، کرمان، لرستان، گیلان، تهران، یزد، همدان و... آثار خود را به دبیرخانه جایزه ارسال کرده اند، نشان می دهد که جایزه جمالزاده در نخستین دوره فعالیت خود به مخاطب فراگیر دست یافته است.

شایان ذکر است، تعداد آثار پذیرفته شده در هر بخش و اسامی راه یافتگان به زودی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2973

به "ارسال بیش از 1500 اثر به جایزه جمالزاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال بیش از 1500 اثر به جایزه جمالزاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید