ابلاغ تازه بیمه سلامت برای اجرای نظام ارجاع ، کمبود پزشک عمده ترین مشکل اجرای طرح

به گزارش مجله پریها، مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران کمبود پزشک را عمده ترین مشکل اجرای طرح نظام ارجاع دانست و گفت: انتظار داریم سازمان نظام پزشکی کل کشور، انجمن پزشکان عمومی و سایر انجمن های پزشکی در این زمینه با ما همکاری نمایند تا در گام اول از ظرفیت پزشکان بخش خصوصی مطب دار، در گام دوم از درمانگاه های خصوصی و در گام سوم از درمانگاه های دولتی استفاده و کمبود پزشک را جبران کنیم.

ابلاغ تازه بیمه سلامت برای اجرای نظام ارجاع ، کمبود پزشک عمده ترین مشکل اجرای طرح

به گزارش خبرنگاران، دهمین جلسه کارگروه نظام ارجاع در صندوق بیمه سلامت همگانی به منظور آنالیز اقدامات و شناسایی موانع اجرای این طرح برگزار گردید و دکتر محمدرضا میرزایی در مورد اجرای این برنامه، گفت: طرح نظام ارجاع در صندوق بیمه همگانی از حدود 10 ماه قبل در 4 استان کردستان، کرمان، یزد و چهار محال و بختیاری شروع و بعد از مقدمات کار مراحل ویزیت بیماران شروع شد. در حال حاضر در 4 استان کشور جمعیتی بالغ بر 450 هزار نفر به 400 پزشک انتصاب داده شده اند و ویزیت پایه در این استان ها از حدود هشت ماه پیش شروع شده است؛ به طوری که تا به امروز بیش از 65 درصد از جمعیت چهار استان ویزیت پایه شده اند.

وی با تاکید بر اینکه در چهار استان با کمترین مشکل فرآیند اجرای نظام ارجاع در حال پیگیری است، اظهار کرد: استان ها طی هفته های اخیر نسبت به پالایش جمعیت و برطرف همپوشانی در حال اقدام هستند و بیمه شدگان صندوق بیمه همگانی که اعتبار دفترچه آنان به اتمام رسیده است، با مراجعه به پزشک خانواده ویزیت پایه شده، اطلاعات و مشخصات آنها اصلاح می گردد و نهایتا به وسیله اداره کل استان تمدید اعتبار می شوند.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران بعلاوه اعلام کرد: از سه ماه گذشته در 6 استان دیگر از جمله استان همدان، لرستان، کرمانشاه، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام این اقدام شروع شد؛ به نحوی که در این استان ها برای حدود 400 هزار نفر انتصاب به پزشک صورت گرفت و نزدیک به 400 پزشک به اسم پزشک خانواده طرف قرارداد شدند.

به گفته میرزایی، در حال حاضر در 10 استان نظام ارجاع اجرا می گردد که حدود 900 هزار نفر از جمعیت به حدود 820 پزشک انتصاب پیدا نموده اند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مسائل اجرایی در 4 استان به حداقل رسیده است، طرح نظام ارجاع در صندوق بیمه همگانی به صورت ملی از ابتدای مهر ماه به سایر استان ها ابلاغ شد تا در تمام کشور اجرایی گردد تا فرآیند انتصاب جمعیت و انتخاب پزشک در این استانها هم صورت گیرد.

بنابر اعلام پایگاه خبری بیمه سلامت، میرزایی تاکید نمود: در پی اجرای پیروز و کامل طرح نظام ارجاع در جمعیت صندوق بیمه همگانی کشور، سازمان بیمه سلامت ایران میخواهد با ساز وکار بهتری در سایر صندوق ها هم این طرح را اجرایی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4402

به "ابلاغ تازه بیمه سلامت برای اجرای نظام ارجاع ، کمبود پزشک عمده ترین مشکل اجرای طرح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ تازه بیمه سلامت برای اجرای نظام ارجاع ، کمبود پزشک عمده ترین مشکل اجرای طرح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید