آیا سیستم های هوشمند رای گیری قابل اعتمادند؟ ، تایید حمله هکرها به انتخابات 2007 آمریکا

به گزارش مجله پریها، بر اساس برخی از آمارهای جدید، بیش از نیمی از ایالت های ایالات متحده در آخرین انتخابات این کشور با استفاده از ماشین های رای گیری رای داده اند اما آیا این دستگاه ها از امنیت مناسب برخوردارند؟

آیا سیستم های هوشمند رای گیری قابل اعتمادند؟ ، تایید حمله هکرها به انتخابات 2007 آمریکا

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی نت، یک نقص امنیتی گسترده در دستگاه های رای گیری سراسر ایالات متحده باعث گردیده که هکرها موفق به هک کردن آرا مردمی در سال 2007 شوند.

طبق گزارش های جدید، دستگاه های انتخاباتی که در 26 ایالت استفاده می شوند، در سال 2007 با نقص امنیتی قابل توجهی رو به رو بوده اند.

این آسیب پذیری ها عمدتا در دستگاه شمارش رای مدل 650 که توسط سیستم های انتخاباتی و نرم افزاری ویژه ای ساخته گردیده بود، اتفاق افتاده اند. پس از انتشار این گزارش، کنگره نهادهای های برگزار نماینده انتخابات را برای تنظیم استانداردهای امنیتی جدید دستگاه ها فراخوانده است.

نقص در روش های به روز رسانی مدل 650، به عنوان یک خطر امنیتی محسوب می گردد، این در حالی است که این نقض 11 سال است وجود دارد و عجیب تر این که هکرها می توانند از راه دور به ماشین های حساب شمارش رأی دسترسی پیدا نمایند و ظرف دو دقیقه آنها را هک نمایند.

در ژوئیه 2017 نیز گزارش گردیده است که دستگاه های WinVote پیشرفته رأی دهی که تا سال 2015 در ویرجینیا استفاده می شدند نقص امنیتی داشتند.

باید دید ایالات متحده برای امنیت سایبری آرا مردمی در انتخابات پیش رو چه راهکاری را اتخاذ می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 524

به "آیا سیستم های هوشمند رای گیری قابل اعتمادند؟ ، تایید حمله هکرها به انتخابات 2007 آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا سیستم های هوشمند رای گیری قابل اعتمادند؟ ، تایید حمله هکرها به انتخابات 2007 آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید