یک میلیارد سرمایه گذاری ساختار همگرا برای بازی سازان رایانه ای

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، نشست خبری ساختار حمایتی همگرا بنیاد ملی بازی های رایانه ای امروز صبح 22مهرماه با حضور حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد برگزار گردید.

یک میلیارد سرمایه گذاری ساختار همگرا برای بازی سازان رایانه ای

کریمی قدوسی در ابتدای این نشست درباره گام هایی که در ساختار همگرا باید بردارند، گفت: همگرا جای کار زیادی دارد و این ساختار به دنبال این است که سازمان های بازی ساز مختلف را ارتقا دهد. لذا هدف ما بهتر کردن سازمان های بازی ساز است.

او ادامه داد: همگرا به دنبال هم افزایی سازمان ها هم است تا بتوانند حمایت های خوبی از بازی ها گردد. این هم افزایی همگرا باعث می گردد شایسته سالاری در حوزه بازی بهتر انجام گردد.

به گفته او، حمایت های مالی سقفی دارد تجهیزات، سرور و... بودجه ای را تامین می نماید و در آیین نامه ریز این حمایت ها عنوان گردیده است. بنیاد بخشی از بودجه خود را نزدیک به یک میلیارد در این زمینه هزینه کردیم و سعی کردیم به دو میلیارد هم برسانیم.

متین ایزدی معاون حمایتی بنیاد ملی بازی های رایانه ای هم در ادامه نشست مطرح کرد: همگرا با اهداف شفاف سازی و شایسته سالاری ایجاد گردیده است و شعارش بر ارتقا دادن سازمان ها و شرکت های بازی ساز است.

او در ادامه اضافه کرد: حمایت های همگرا برای تیم های بازی ساز و شرکت های بازی ساز است. آنها با ارائه مدارک و نیازسنجی از سوی همگرا می توانند همگرا شوند. ما چهار شاخص برای سنجیده تیم باشرکت ها داریم که اول کیفیت بازی است، بعد وضعیت حقوقی و افتخارها بوده، شاخص های فرهنگی تا چه اندازه نهادینه شدند، همکاری های شرکت هم در این زمینه مهم بوده است.

ایزدی درباره شاخص کیفیت های بازی اشاره نمود و گفت: این بازی تست استاندارد و تجربه اثرگذاری بازی مهم بوده است و تیم های فرهنگی شاخص های فرهنگی را ارزیابی کردند و امتیازها را دادند. 74 تیم ثبت نام کردند که 50 تیم فرآیند ثبت نام را کامل کردند. شرکت ها هم نزدیک به 34تا ثبت نام کردند.

او با اشاره به رتبه بندی همگرا اظهار کرد: مواردی همچون سیمرغ، هما، ققنوس، شیردال، هدیوش، یوز، غزال به عنوان امتیاز انتخاب گردیده اند و به تیم ها و بازی سازان در این رتبه بندی قرار می گیرند.

ایزدی درباره حمایت ها همگرا گفت: علاوه بر زیرساخت ها، زیرصدا، سرور، رندرینگ، تسهیلات مالی و سرمایه گذاری، تامین فضا، خدمات تست بازی، فرآیند تبلیغاتی و رسانه ای و پرداخت درصد تشویقی و توسعه و تسریع فرآیند رشد و ارتقا شرکت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 888

به "یک میلیارد سرمایه گذاری ساختار همگرا برای بازی سازان رایانه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک میلیارد سرمایه گذاری ساختار همگرا برای بازی سازان رایانه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید