از بلغارستان، غفور: بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می آیند، تنها مشکل ما مصدومیت بازیکنان است

به گزارش مجله پریها، بازیکن تیم ملی والیبال ایران گفت: بلغارها در مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی دنیا فقط برای پیروزی به زمین می آیند و هر کاری برای بردن خواهند کرد.

از بلغارستان، غفور: بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می آیند، تنها مشکل ما مصدومیت بازیکنان است

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از بلغارستان، امیر غفور، قطر پاسور تیم ملی والیبال ایران پیش از بازی نخست مرحله دوم مسابقات قهرمانی دنیا در مورد عملکرد تیم ایران در مرحله نخست گفت: ما در پنج بازی مرحله نخست به چیزی که مدنظرمان بود، رسیدیم. در واقع کسب چهار پیروزی و قبول یک شکست مقابل قهرمان دنیا، نتیجه بدی نبود. البته اگر لهستان را نیز می بردیم، شرایط ما ایده آل تر می شد، ولی بازی با لهستان آن طور که انتظار داشتیم، پیش نرفت. تیم ما در بازی با لهستان، ست به ست بهتر شد و ممکن بود در ست سوم برنده شویم. در آن ست برنده می شدیم، شاید اصلاً جریان بازی هم عوض می شد، اما در هر حال اتفاقی است که افتاده و در کل، در مرحله نخست، نتیجه خوبی گرفتیم. از الان به بعد نیز، صعود به مرحله سوم در دست خودمان است.

وی در مورد بازی با فنلاند گفت: بازی با فنلاند را هم 3 بر 2 بردیم، در حالی که همه انتظار داشتند خیلی راحت برنده شویم. یکی از زیبایی های ورزش این است که از قبل قابل پیش بینی نیست. فنلاند در روز مسابقه عالی بود و ما اصلاً خوب نبودیم. این بازی به ما آموخت که مقابل هر تیمی باید بهترین نمایش خود را داشته باشیم و تا خودمان، خوب بازی نکنیم، تیمی به ما نمی بازد. اگر به فنلاند می باختیم، شرایط خیلی بد می شد.

غفور درباره شرایط تیم ایران در مرحله دوم رقابت ها اضافه نمود: ما با شرایط خوبی وارد مرحله دوم شدیم و تنها مشکل مان مصدومیت بازیکنان است. متأسفانه در تمرین دیروز هم، سامان فائزی را به دلیل پیچیدگی مچ پا از دست دادیم که قطعاً به بازی ها نمی رسد. صابر کاظمی هم دچار اُفت فشار گردیده بود که بعید است مسئله ای جدی باشد، اما در هر حال این مسائل روی تیم، تأثیر منفی می گذارد و سایر بازیکنان فشار بیشتری را از لحاظ روانی باید تحمل نمایند.

بازیکن شماره 10 تیم ملی والیبال به بازی امروز مقابل میزبان هم اشاره نمود و گفت: نخستین بازی ما با بلغارستان است و این تیم با بلغارستانی که در مرحله اول، شکست دادیم، قطعاً فرق دارد و بهتر بازی خواهد نمود. امیدوارم بتوانیم یک بازی در شأن والیبال خودمان انجام دهیم و نتیجه هم بگیریم. من نسبت به صعود به مرحله سوم بسیار خوش بینم.

وی بازی های روز نخست را این چنین پیش بینی کرد: بلغارستان و کانادا هر کدام دو باخت دارند و در صورتی که یک بار دیگر هم ببازند، شانسی برای صعود به مرحله بعد ندارند. همین موضوع، کار ما را سخت خواهد نمود، چون بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می آیند و هر کاری برای بردن خواهند کرد. شرایط ما بهتر از آنهاست و ما نیز نمی خواهیم این شرایط خوب را از دست بدهیم. دیدار ایران و بلغارستان، بسیار زیبا خواهد شد و امیدوارم نتیجه این بازی به سود ما باشد. در مورد آمریکا و کانادا هم شاید عده ای تصور نمایند که آمریکا به راحتی کانادا را شکست خواهد داد، ولی اصلاً این طور نبوده و چیزی تعیین نیست. ما امیدواریم که آمریکا بر کانادا غلبه کند، ولی بعید است که این پیروزی، راحت به دست بیاید.

غفور در مورد تیم باشگاهی فصل بعد خود نیز خاطر نشان کرد: من با باشگاه ورو والی مونزا ایتالیا به توافق رسیدم. این تیم در فصل گذشته به مقام پنجم سری A رسیده و سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب نموده است. به همین خاطر این تیم، فصل آینده در لیگ و جام حذفی ایتالیا و همچنین لیگ اروپا حضور خواهد داشت.

وی ضمن تأکید بر اینکه زمان مناسبی به لیگ های خارجی رفته است، خاطر نشان کرد: به نظرم زمان مناسبی بود تا تجربه جدیدی را در لیگ های خارجی به دست بیاوریم و از یکنواختی که در لیگ ایران برای ما به وجود آمده بود، خارج شویم. شرایط لیگ ایران از نظر تعداد تیم ها و مسائل اقتصادی، مثل قبل نیست. بازیکنان زیادی به خارج از کشور رفته اند و با شرایط اقتصادی موجود، بازیکن خارجی هم نمی تواند به لیگ ایران بیاید. لیگ ایران مطمئناً اُفت خواهد نمود و اگر در این شرایط در ایران می ماندیم روی بازی ما هم تأثیر می گذاشت. در هر صورت، توفیق اجباری شد تا به بهترین لیگ دنیا برویم، توانایی های خودمان را نشان بدهیم و نکات جدیدی بیاموزیم تا برای تیم ملی از آن استفاده کنیم.

غفور در سرانجام گفت: لیگ ایتالیا با حضور بازیکنان ایرانی، بسیار جذاب و دیدنی خواهد شد. ما در ایتالیا، نماینده کشور و فرهنگ ایران هستیم و از این جهت، وظیفه ما بسیار سنگین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 دی 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1296

به "از بلغارستان، غفور: بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می آیند، تنها مشکل ما مصدومیت بازیکنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بلغارستان، غفور: بلغارها فقط برای پیروزی به زمین می آیند، تنها مشکل ما مصدومیت بازیکنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید