برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا

به گزارش مجله پریها، تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات والیبال قهرمانی جهان، مقابل کوبا به برتری رسید.

برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از بلغارستان، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، محمد موسوی، علی شفیعی و مهدی مرندی (لیبرو)ازیکنان آغاز نماینده ایران در بازی مقابل کوبا در پنجمین روز از مسابقات قهرمانی جهان بودند.

در ست نخست بازی، تیم ایران با مشکلاتی در گرفتن اول، هماهنگی و حمله روبرو بود و بازیکنان کوبا با استفاده از این نقاط ضعف و حملات موثرتر برتری خود را در زمین حفظ نموده و فاصله امتیازی زیادی ایجاد کردند. بازیکنان کوبا در این ست، 17 امتیاز از اسپک کسب کردند در حالی سهم ایران تنها 8 امتیاز بود. بازیکنان ایران 8 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند. نتیجه ست نخست 25 بر 17 برای کوبا بود.

بازیکنان ایران در ست دوم به خودشان آمدند و با ریکاوری روحی توانستند بازی همیشگی و روان خود را ارائه نمایند. سعید معروف، کاپیتان و پاسور تیم ملی ایران در مدیریت بازیکنان درون زمین، نقش بسزایی داشت. شاگردان کولاکوویچ در ست دوم، عملکرد فوق العاده ای در دفاع روی تور و استفاده از اشتباهات حریف داشتند. نتیجه ست دوم که 26 دقیقه طول کشید، 25 بر 18 برای ایران بود.

تنها حربه بازیکنان کوبا در ست سوم نیز، استفاده از قدرت پرش و اسپک های خود بود ولی بازیکنان ایران در دفاع روی تور بهتر از حریف عمل کردند و در نهایت با کمک اشتباهات حریف 25 بر 22 برنده ست شدند. بازیکنان ایران تا سرانجام این ست 37 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع روز تور، یک پوئن سرویس توسط سعید معروف و 20 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

برتری تیم ایران در ست چهارم نیز محسوس بود و تیم ایران توانست با امتیاز 25 بر19 مقابل کوبا به برتری برسد و در مجموع با برتری 3 بر یک مقابل این حریف سرسخت پیروز شد.

تیم ایران که در دو بازی گذشته خود به ترتیب مقابل پورتوریکو و بلغارستان به پیروزی رسیده بود، فردا یکشنبه استراحت می نماید و از ساعت 22 روز دوشنبه در دیداری سرنوشت ساز به مصاف لهستان می رود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 444

به "برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید