کدام اپراتور میزبان اصلی مکالمات رومینگی تلفن همراه کشور است؟

به گزارش مجله پریها، رومینگ ملی عبارت است از استفاده مشترکان یک اپراتور از امکانات مخابراتی اپراتور دیگر در نواحی تحت پوشش. بر همین اساس اگر یک اپراتور در محلی پوشش مناسبی نداشته باشد، مشترک می تواند از پوشش شبکه ای اپراتور دیگری استفاده کند؛ این طرح همان رومینگ ملی است که می تواند دغدغه پوشش شبکه را تا حدی برای کاربران حل نماید.

کدام اپراتور میزبان اصلی مکالمات رومینگی تلفن همراه کشور است؟

ایلنا، رومینگ ملی درواقع راهکاری است تا با توجه به هزینه های بالای تامین تجهیزات، اپراتورها از الزام خرید تجهیزات برای تمام نقاط صعب العبور و یا کم جمعیت بی احتیاج شوند و اگر در نقطه ای یک اپراتور پوشش ندارد، بتواند از شبکه اپراتور دیگر استفاده کند. براین اساس کاربران اپراتورهای مختلف بدون پرداخت هزینه می توانند در نقاط کور به اصطلاح روی شبکه اپراتورهای دیگر روم شوند.

اما سوال اینجاست که طی این سال هایی از رومینگ ملی فعال شده کدام یک از اپراتورها سهم بیشتری در خدمت رسانی در این حوزه به مشترکان داشته اند؟ پاسخ به این پرسش در واقع نشان می دهد کدام شبکه از شرایط آنتن دهی مناسب تر و پوشش بیشتر و بهتر در تمام نقاط ایران برخوردار است.

آمار سه ماهه دوم امسال که توسط سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی گویای شرایط کشور است.

بر اساس آمار، همراه اول در جذب مکالمات مشترکان اپراتورهای دیگر، بیشترین نقش و میزبانی را داشته است که نشان دهنده پوشش بهتر و مناسب تر همراه اول در عموم شهرها و روستاهای کشور است.

جدول زیر شرایط اپراتورهای کشور در تعداد مکالمات به وسیله رومینگ ملی را نشان می دهد که به عنوان مثال همراه اول جوابگوی بیش از 10 میلیون مکالمه مشترکان ایرانسل و رایتل روی شبکه خودش بوده است؛ شرایط سایر اپراتورها نیز در این جدول تعیین است:

منبع: انتخاب
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3806

به "کدام اپراتور میزبان اصلی مکالمات رومینگی تلفن همراه کشور است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام اپراتور میزبان اصلی مکالمات رومینگی تلفن همراه کشور است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید