چه کار کنیم که عینک مان بخار نگیرد؟

به گزارش مجله پریها، با شروع فصل های سرد سال دردسر هایی برای افراد با عینک زیاد می شود و باید هر لحظه عینک بخار گرفته خود را پاک کنند.

چه کار کنیم که عینک مان بخار نگیرد؟

به گزارش ایرنا، فصل سرما کم کم از راه می رسد و همین روز ها که هوا سرد شده، مسائل افرادی که عینک استفاده می کنند شروع می شود. در روز های کرونایی که بیش از هر رعایتی دیگر زدن ماسک توصیه می شود دردسر هایی برای افراد با عینک زیاد می شود و باید هر لحظه عینک بخار گرفته خود را پاک کنند چرا که افق دید خود را از دست می دهند. اما با چند روش ساده می توان از بخار گرفتن عینک جلوگیری کرد. ادامه مطلب را بخوانید تا با این روش ها آشنا شوید.

کف ریش و صابون

یکی دیگر از راه ها برای جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن، آن است که عدسی های عینک را به وسیله آب و صابون شستشو داده و سپس آن ها را با پارچه مخصوص عینک خود یا یک پارچه لطیف خشک کنید. انجام این کار باعث می شود که یک لایه نازک از صابون روی عدسی عینک ایجاد شده و مانع از بخار کردن آن شود. مقداری از کف ریش را روی عدسی های عینک خود بریزید و پس از خشک شدن آن را با یک دستمال نرم و لطیف پاک کنید، عینک شما دیگر بخار نخواهد کرد.

سفت کردن قسمت بالایی ماسک

اگر ماسک طوری روی صورت قرار بگیرد که هوای کمتری از قسمت بالایی آن خارج شود، شیشه عینک بخار نمی کند. برخی از ماسک هایی که در داروخانه ها موجود هستند، در قسمت بالایی خود (روی بینی) یک نوار شکل پذیر از جنس آلومینیوم دارند که علاوه بر ثابت نگه داشتن ماسک به جلوگیری از خروج تنفس به سمت بیرون کمک خواهد کرد.

عینک بالای ماسک

ماسک را یک مقدار به سمت بالا هدایت کنید و سپس عینک خود را روی آن قرار دهید تا بدین شکل قسمت بالایی ماسک شما که روی بینی قرار گرفته است، سفت شود و از خروج تنفس و برخورد آن با عدسی عینک جلوگیری کند.

استفاده از دستمال کاغذی

یکی دیگر از راهکار ها جهت جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن، قرار دادن یک دستمال کاغذی در قسمت بالایی ماسک است تا مانع خروج هوای بازدم به سمت بیرون و بخار کردن کردن شیشه عینک شود. همچنین می توانید یک یا دو قطره از شامپو بچه را روی هر یک از شیشه های عینک خود بریزید و پس از گذشت 15 دقیقه آن را آبکشی کنید، سپس عینک خود را با یک پارچه نرم خشک کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4463

به "چه کار کنیم که عینک مان بخار نگیرد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چه کار کنیم که عینک مان بخار نگیرد؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کار کنیم که عینک مان بخار نگیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید