کنترل مصرف وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند

به گزارش مجله پریها، چند سالی است که روند هوشمندسازی به خانه ها هم سرایت نموده است و شرکت ها به سرعت در حال هوشمند سازی همه چیز هستند. یکی از این قطعات پریزهای هوشمند است که در ادامه در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

کنترل مصرف وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند

تصور کنید که راهی وجود داشته باشد که بتوان وسایل الکترونیکی منزل را از راه دور روشن یا خاموش کرد. شاید اولین وسیله ای که به ذهن خطور می کند یک پریز هوشمند باشد. این بار از پریزی می گوییم که با کمترین پیچیدگی، پیشرفته ترین امکانات را در اختیار ما قرار می دهد. این پریزها Smart Power Strip نام دارند و توسط راجر یو (Roger Yiu) طراحی و ساخته شده اند. این مجموعه پریزها به شما امکان می دهد که از راه دور و از طریق یک اپلیکیشن اختصاصی بر روی اندروید یا آی او اس، وسایل الکتریکی خود را کنترل کنید.

به طور مثال تصور کنید بخواهید با تنظیم یک تایمر وسایل منزلتان را در یک ساعت معین روشن یا خاموش کنید، یا برای وسایلی که بیش از یک زمان معین روشن بوده اند یک نوتیفیکیشن تعیین کنید، یا مصرف انرژی دستگاه های الکترونیکی مختلف را مانیتور کنید. همه این ها توسط پریزهای Smart Power Strip و اپلیکیشن همراه آن ها ممکن می شود.مبتکر این پریزها اعتقاد دارد که استفاده از این پریزها به افراد در صرفه جویی در مصرف برق کمک زیادی می کند. توسط اپلیکیشن این دستگاه می توان مصرف انرژی هر یک از دستگاه های متصل به پریز را در لحظه و با جزئیات دقیقی از جمله کیلو وات در ساعت مشاهده کرد.

طراح و سازنده این پریزها در حال حاضر در وبسایت کیک استارتردر حال جمع آوری سرمایه مورد نیاز خود برای تولید انبوه این محصول است. برای یک مجموعه با چهار جای پریز قیمت 199 دلار در نظر گرفته شده، که تا حدی گران به نظر می رسد.

منبع: mashable.com
انتشار: 6 اسفند 1396 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 148

به "کنترل مصرف وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند" امتیاز دهید

1 کاربر به "کنترل مصرف وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل مصرف وسایل برقی از راه دور توسط پریزهای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید