پروازی به هند نداریم، هر پروازی بخواهند، ممنوع می گردد

به گزارش مجله پریها، در پی توییت انتقادی سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره برقرار بودن پروازهای هند و امارات با وجود شرایط نابسامان کرونایی در این کشورها، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: هیچ پرواز برنامه ای به هند نداریم و بعضی پروازها تنها برای بازگرداندن ایرانیان با اخذ مجوز انجام می گردد.

پروازی به هند نداریم، هر پروازی بخواهند، ممنوع می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، کیانوش جهانپور- سخنگوی سازمان غذا و دارو- امروز (4 اردیبهشت ماه) در توییتی نوشت: روم به دیوار، روم به دیوار، جسارت نباشه، بی ادبی نباشه، به کسی برنخوره، افع بفرمایید، جسارتا یه نگاهی به آنچه در هند می گذرد بیاندازید و پروازهای هند و امارات. ته رودخانه در خدمت هستیم ...

این توییت در شرایطی منتشر شد که هندوستان یکی از کشورهایی است که اوضاع به شدت بحرانی را در زمینه شیوع ویروس کرونا پشت سر می گذارد.

تورج دهقان زنگنه -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری - در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با وجود این شرایط حاد کرونایی در کشورهایی از جمله هند پرواز به این کشور انجام می گردد یا خیر؟ اظهار کرد: هیچ پرواز برنامه ای به مقصد هندوستان نداریم و بعضی پروازها به صورت موردی و برای بازگرداندن دانشجویان و ایرانیان از هند انجام می گردد.

وی اضافه کرد: در صورتی که پروازی به صورت موردی بخواهیم انجام دهیم، مجوز آن را از ستاد ملی مقابله با کرونا دریافت نموده و همه پروتکل های ابلاغی درباره آن را به دقت اجرا می کنیم چرا که ما در این زمینه متولی نیستیم و تنها خود را مجری مصوبات و ابلاغیه های بهداشتی می دانیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه هندوستان در ردیف کشورهای ممنوعه برای پروازهای مسافری واقع شده است، گفت: مرجع تصمیم گیری درباره انجام شدن یا نشدن پرواز مسافری خارجی یا داخلی در شرایط کرونایی امروز، سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی نیست و ما تابع ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم. درباره انتقادهای اجرا شده نسبت به انجام پروازهای خارجی نیز باید گفت که تا به امروز هر مصوبه و ابلاغیه ای که به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شده در لحظه آن را اجرا نموده ایم و اگر مسئولان مورد نقضی را سراغ دارند اعلام نمایند.

دهقان زنگنه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در شرایط کنونی با توجه به تغییر شرایط کشورها در زمینه شیوع ویروس کرونا آیا ممکن است تغییراتی در پروازهای خارجی اعمال گردد، تأکید کرد: هر لیست و فهرستی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره کشورهای ممنوعه یا پروتکل های بهداشتی مورد احتیاج برای انجام پرواز برنامه ای یا موردی به ما ابلاغ گردد همان روز آن را اجرا خواهیم کرد و اگر اجرای مصوبه ای در این زمینه به تأخیر افتاده به دلیل ابلاغ دیرهنگام پس از تصویب بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4085

به "پروازی به هند نداریم، هر پروازی بخواهند، ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازی به هند نداریم، هر پروازی بخواهند، ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید