پرتره های زیبا با تکه های روزنامه

به گزارش مجله پریها، آپام : بیشتر مردم به روزنامه باطله به چشم زباله نگاه می کنند اما گاگر پیتر هنرمند با این روزنامه ها اثرات هنری فوق العاده ای خلق کرده است. با استفاده از تکنیک موجی به خصوصی این خانم جوان روزنامه های باطله را به پرتره های زیبا تبدیل کرده است.

پرتره های زیبا با تکه های روزنامه

هدف نهایی او خلق پرتره های انتزاعی بوده است. پیتر با استفاده از روش هنری منحصر به فردش و استفاده از رنگ سیاه و سفید و معدودی رنگ های دیگر کارهای خود را به شکلی بدیع و زیبا ارائه می کند. در سال 1986 زمانی که او اولین بار به کالیفرنیا آمد چشمش به توده روزنامه های باطله افتاد که زیر نور خورشید به رنگ زرد در آمده و روی هم شکل عجیبی ساخته بودند.

از آن روز او شروع به اندیشیدن درباره روشی کرد که بتواند از این مواد در کارهای هنری اش استفاده کند. ابتدا با رول های روزنامه شروع کرد، آنها را به شکل لوله درست می کرد و مجسمه هایی آویختنی یا ایستاده می ساخت اما پس از دو سال تکنیک هنری اش را توسعه داد.

گاگر پیتر می گوید: سخت ترین جنبه کار کردن با روزنامه همان چیزی است که مرا به آنها علاقه مند کرد. همیشه از مبارزه طلبی استقبال کرده ام به همین علت زمانی که تصمیم گرفتم با روزنامه کار کنم با این دو مشکل هم کنار آمدم اول رنگ سیاه و سفید و کم تنوع آنها و دیگری شکنندگی و عدم استحکام ماده سازنده شان بود.

با روش گلوله کردن آنها توانستم به کارم استحکام بیشتری ببخشم و عدم تنوع رنگ چالشی برای ایده های خلاقانه ام بود. اگر روزی روزنامه ها میل به چالش مرا اقناع نکنند با آنها کار نخواهم کرد. اما در حال حاضر از آنها الهام می گیرم و همچنان دوست دارم لزوم وجود روزنامه ها و اطلاعات موجود در آنها را نشان بدهم.

منبع: برترین ها
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4315

به "پرتره های زیبا با تکه های روزنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتره های زیبا با تکه های روزنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید