واقعیت های تاریخی وحشتناک که از خواندن آن ها پشیمان می شوید!

به گزارش مجله پریها، روایت هایی در تاریخ وجود دارند که هر انسانی پس از خواندن آن ها آرزو می کند کاش هرگز آن ها را نخوانده بود.

واقعیت های تاریخی وحشتناک که از خواندن آن ها پشیمان می شوید!

تاریخ تأثیر متفاوتی در افراد مختلف دارد. بعضی عاشق خواندن درباره آن هستند در حالی که دیگران زندگی در زمان حال را ترجیح می دهند. اما وجود بعضی از واقعیت ها باعث می شود همه آرزو کنند که کاش هیچوقت این واقعیت ها را نخوانده بودند. این واقعیت ها گاهی عجیب و غریب و گاهی به شدت وحشتناک هستند.

آیینی برای مردگان

در زمان ملکه ویکتوریا در انگلیس، مردم از خویشاوندان مرده خود عکس می گرفتند و وانمود می کردند انگار آن ها زنده هستند. از آنجایی که عکاسی یک اختراع جدید و کاملاً گران قیمت بود، مردم معمولاً این فرصت را پیدا می کردند که در هنگام مرگ خود یا یکی از عزیزانشان عکس بگیرند. اعضای خانواده غالباً در عکس ها جوری رفتار می کردند که این احساس را ایجاد کنند که فرد مرده هنوز زنده و سرحال است.

تابوت خراشیده شده

اکتاویا هچر زنی در پیکویل، کنتاکی بود که پسر 10 ساله خود را از دست داد و دچار افسردگی شد. او پس از مدتی شدیداً بیمار شد و به کما رفت. پزشکان فکر کردند او به دلیل افسردگی شدیدی که داشت از دنیا رفت و او را به خاک سپردند. پس از چند روز، چندین نفر دیگر نیز به حالت های مشابه این زن گرفتار شدند و مشخص شد که همه آن ها یک نوع بیماری را تجربه کرده اند.

مردم شهر به محض فهمیدن اشتباه خود، سریعاً اکتاویا هچر را نجات دادند، اما خیلی دیر بود. او از درون تابوت بیدار شده و سعی کرده بود راهی برای بیرون آمدن پیدا کند، اما به دلیل کمبود اکسیژن از دنیا رفت. امروزه یک مجسمه در اندازه واقعی او در جایی که قبر او بود قرار گرفته است.

لوبوتومی رزماری کندی

در روز های قدیمی، لوبوتومی یک درمان عالی برای مسائل بهداشت روان در نظر گرفته می شد. یکی از غم انگیزترین موارد لوبوتومی روی رزماری کندی، خواهر جان اف کندی انجام شد. رز در سال های ابتدایی زندگی خود تشنج و تغییرات خلقی عجیبی را تجربه کرده بود.

پدرش، جوزف پی کندی، برای درمان بیماری او، او را مجبور به لوبوتومی کرد. گفته می شود که لوبوتومی ظرفیت ذهنی وی را شبیه به یک کودک 2 ساله کرده بود. او دیگر نمی توانست منسجم صحبت کند یا به درستی راه برود. او بیشتر زندگی خود را پس از لوبوتومی در تنهایی گذراند، زیرا این فرضیه مطرح می شد که پدرش بیش از حد از داشتن او شرمنده بود.

میمون فرانسوی

در اوایل قرن نوزدهم، یک کشتی جنگی فروریخته فرانسوی در ساحل شهری در شمال انگلیس به نام هارتلپول غرق شد. کسی به جز یک میمون در آن نبود. از آنجایی که انگلیسی های این شهر قبلاً هرگز فرانسوی ندیده بودند، تصور می کردند میمون یک شهروند فرانسوی است. در نتیجه میمون را محاکمه و اعدام کردند.

جراحی روی نوزادان بدون بیهوشی

تا اواخر دهه 1980 اعتقاد بر این بود که نوزادان زیر 15 ماه نمی توانند درد را احساس کنند. از این رو جراحان بدون بیهوشی روی آن ها عمل جراحی انجام می دادند. در عوض شل کننده های عضلانی به آن ها داده می شد که منجر به عدم توانایی حرکت و گریه در نوزادان می شد. با این حال، نوزادان همه چیز ها، از جمله بریدگی ها و درد ها را احساس می کردند.

ببر گرسنه

ببر چمپاوات در نپال پس از پاکسازی زیستگاهش در جنگل های طبیعی به دلیل تامین چوب برای کشاورزان، به روستا ها حمله کرد. از آنجا که بیشتر حیواناتی که او از آن ها تغذیه می کرد به مکان های دیگر مهاجرت می کردند، او برای زنده ماندن چاره ای جز خوردن گوشت انسان نداشت. وی در کمتر از یک دهه به کشتن 436 نفر ادامه داد، تا اینکه در سال 1907 کشته شد. این نشان می دهد که چگونه دخالت انسان در زیستگاه های طبیعی حیوانات می تواند باعث مرگ خود انسان شود.

انسان به عنوان دارو باقی می ماند

تا قرن بیستم، بقایای انسان ماده بسیار رایجی در پزشکی بود. تصور می شد که افزودن قسمت خاصی از بدن مرده (به صورت پودر) به عنوان دارو برای درمان بیماری ها در همان منطقه به انسان های زنده کمک می کند. به عنوان مثال، تصور می شد که خوردن پودر جمجمه برای کمک به سردرد مفید است. بقایای مومیایی ها برای این کار ایده آل بود و به همین دلیل تعداد مومیایی ها در این زمان به طرز عجیبی کم شده بود.

کتابی که 14 سال زودتر سرنوشت تایتانیک را پیش بینی کرد

یک رمان در سال 1898 منتشر شد و درباره داستان یک کشتی غرق نشدنی بود که به یک کوه یخ برخورد کرد. در این کتاب نیز کمبود قایق نجات وجود داشت و کشتی را Titan می نامیدند. شباهت های داستان مذکور و واقعیت بسیار گیج کننده است.

کتاب های ساخته شده با پوست انسان

در قرن هجدهم و نوزدهم، برای ساخت بعضی از کتاب ها به جای استفاده از چرم سنتی از پوست انسان استفاده می کردند. این کتاب ها به همان شیوه کتاب های معمولی ساخته شده اند، فقط از انسان به جای پوست حیوانات استفاده کردند. عمل صحافی کتاب ها با استفاده از پوست انسان، کتاب شناسی آنتراپودرمیک نامیده می شود.

امروز حدود ده کتاب تأیید شده از این مدل وجود دارد. مطالب این کتاب ها نیز جالب است. آن ها بیشتر مبتنی بر آناتومی هستند. موضوعات جالبی که درباره بدن انسان در پوست واقعی انسان در این کتاب ها وجود دارد، این واقعیت را بسیار جذاب می کند.

آزمایش های روانشناختی اشتباه انجام شد

در زمان های قدیم، وقتی فرآیند های ذهنی به طور گسترده ای درک نشده بودند، پزشکان تمایل به انجام آزمایشات غیراخلاقی و درمان های نگران کننده برای بیماران داشتند. آزمایش زندان استنفورد و مطالعه آلبرت کوچک دو مورد از وحشتناک ترین آزمایش های روانشناختی است که تا به امروز انجام شده است. آلبرت کوچک مجبور شد برای نترسیدن از اسباب بازی، بازی با عروسکی پشمالو را تجربه کند، اعتقاد بر این است که به همین دلیل، او فقط تا 6 سالگی زندگی کرده است.

در حالی که در آزمایش زندان استنفورد، دانشجویان عادی دانشگاه را در بازداشتگاه ها قرار می دادند، نیمی از آن ها نقش زندانیان را داشتند و نیمی دیگر نگهبان بودند. به زودی مشاهده شد که نگهبانان سوءاستفاده شدید از زندانیان را آغاز کردند. این آزمایش شش روز بعد متوقف و نتیجه گیری شد که قدرت و اقتدار می تواند حتی یک فرد عادی را نیز ظالم کند. با این حال، بعضی از روانشناسان استدلال می کنند که این رفتار به دلیل قدرت و کمبود آن نبوده بلکه به دلیل غریزه انسان برای پیروی از دستورات بوده است.

نوزادان معلق

در سال 1930 در لندن، نوزادان را اغلب در قفس هایی بیرون از پنجره های آپارتمان آویزان می کردند. این کار ممکن است کاری شوم به نظر برسد، اما حقیقت این بود که آپارتمان ها کوچک و تنگ بودند. گفته شده بود که نوزادان برای رشد صحیح به هوای تازه احتیاج دارند و به خاطر نبود حیاط یا فضای مناسبی برای بازی، نوزادان را در قفسی از پنجره آویزان می کردند.

روشی نگران کننده برای دوستی با محیط زیست

چنگیز خان به عنوان یکی از شرورترین حاکمان در تمام دوران شناخته شده است. اعتقاد بر این است که در قرن سیزدهم، او بسیاری از مردم را کشته است که سطح دی اکسید کربن در جو را کاهش دهد. ارتش وی پس از کشتن 40 میلیون نفر، کسی را برای کار در زمین زنده نگذاشت. این امر باعث رشد دوباره درخت ها در این زمین های کشاورزی شد. تخمین زده می شود که این جنگل ها به پاکسازی 700 میلیون تن دی اکسید کربن از هوا کمک کرده است!

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4164

به "واقعیت های تاریخی وحشتناک که از خواندن آن ها پشیمان می شوید!" امتیاز دهید

1 کاربر به "واقعیت های تاریخی وحشتناک که از خواندن آن ها پشیمان می شوید!" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واقعیت های تاریخی وحشتناک که از خواندن آن ها پشیمان می شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید