معوقات پاکبانان تا هفته آینده پرداخت نشود خلع ید صورت خواهد گرفت

به گزارش مجله پریها، شهردار شهرکرد گفت: شرکت خدمات شهری موظف است ظرف مدت هفته آینده معوقات پاکبانان را پرداخت کند در غیراین صورت شرکت خلع ید می گردد.

معوقات پاکبانان تا هفته آینده پرداخت نشود خلع ید صورت خواهد گرفت

به گزارش خبرنگاران چهار محال و بختیاری،بهادر عبدالغنی شهردار شهرکرد در جلسه رسیدگی به معوقات پاکبانان شهرداری اظهارداشت: شرکت خدمات شهری به تعهدات خود به خوبی عمل ننموده است و نارضایتی هایی را برای پاکبانان ایجاد نموده است.

وی اضافه کرد: شرکت ادعا دارد که این مبلغ علی الحساب بوده و مابقی حقوق پرداخت خواهد شد اما باید شهرداری سریعا تدبیری بیاندیشد تا معوقات این قشر زحمتکش پرداخت گردد.

شرکت به تعهدات خود عمل نکند قطعا خلع ید خواهد شد

شهردار شهرکرد اعلام کرد: در صورتی که شرکت طرف قرارداد ظرف هفته آینده معوقات پاکبانان را پرداخت نکند یا انتها پیمان و یا خلع ید شرکت را پیگیری خواهیم کرد و آنگاه شرایط بسیار سختی برای شرکت ایجاد خواهد شد.

عدم پرداخت حقوق پاکبانان موجب بی اعتمادی و انتقاد خواهد شد

عبدالغنی اظهار داشت: عدم پرداخت حقوقات پاکبانان توسط شرکت سبب ایجاد بی اعتمادی و انتقاد و هجمه به مجموعه مدیریت شهری می گردد، در صورتی که شهرداری حقوقات را به شرکت پرداخت نموده اما شرکت در امر پرداختی ها کوتاهی نموده است.

حیدر علیپور رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه اعلام کرد: شهرداری شهرکرد باید با دقت بیشتر و کار کارشناسی شرکت آینده را انتخاب کند و شرکتی انتخاب گردد که از شرکت قبلی توانمندتر باشد چراکه شهرداری شهرکرد الگویی برای سایر شهرداری های استان است.

پاکبانان از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند

وی اضافه کرد: پاکبانان از مظلوم ترین اقشار جامعه هستند و افرادی هستند که تنها با این حقوق امورات زندگیشان می گذرد بنابراین با این شرکت ها که تعهدات خود را انجام نمی دهند باید برخورد تا درس عبرتی برای سایرین گردد.

محمدرضا محمدیان سرپرست معاونت خدمات شهری در ادامه جلسه اظهار داشت: شرکت فعلی خدمات شهری از دی ماه سال گذشته آغاز به کارنموده و تا تیرماه امسال قرارداد دارد اما عدم پرداخت حقوقات پاکبانان سبب شده مشکلاتی برای مجموعه مدیریت شهری ایجاد گردد.

وی گفت: شرکت درخواست داشته حدود 25 درصد حجم کار کاهش پیدا کند اما تا به امروز با این درخواست توافقی نشده و شرکت موظف است حقوقات را کامل پرداخت کند.

محمدیان توضیح داد: باتوجه به اینکه در امسال 39 درصد به حقوق کارگران اضافه کرده شده است بنابراین شرکت باید این افزایش حقوق را هم برای پاکبانان در نظر بگیرد.

اسماعیل زماندوست سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری شهرکرد در ادامه جلسه گفت: تا به امروز حدود 5 میلیارد و 130 میلیون تومان به شرکت جهت حقوقات پاکبانان پرداخت شده و برای دوماه دیگر 3.5 میلیارد تومان شرکت باید به کارگران پرداخت کند.

وی اضافه کرد: اگر معوقات پرداخت نگردد شهرداری می تواند طبق آئین نامه تضمینات از شرکت گرفته گردد و عواقب آن متوجه شرکت خواهد بود و کاهش 25 درصدی حجم کار در حال حاضر توجیه قانونی ندارد.

زماندوست اعلام کرد: تا به امروز 2 اخطاریه به شرکت برای عدم پرداخت معوقات ارائه شده و در صورت عدم پرداخت مجددا اخطاریه سوم صادر و تصمیمات قانونی اخذ می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4134

به "معوقات پاکبانان تا هفته آینده پرداخت نشود خلع ید صورت خواهد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معوقات پاکبانان تا هفته آینده پرداخت نشود خلع ید صورت خواهد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید