عمده فعالیت بیمه ای استان بوشهر مربوط به صنایع نفت و گاز است

به گزارش مجله پریها، عبداله شیرکوند در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی بعنوان بزرگترین نهاد بیمه ای کشور است که بیش از 42 میلیون نفر از خدمات سازمان استفاده می نمایند و بیش از سه میلیون 700 هزار نفر مستمری بگیر هستند که بیش از شش هزارمیلیاردتومان مستمری بصورت ماهیانه پرداخت می گردد.

عمده فعالیت بیمه ای استان بوشهر مربوط به صنایع نفت و گاز است

وی با بیان اینکه عمده فعالیت بیمه ای استان بوشهر در مراکز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فعال است اضافه نمود: جزیره خارگ یکی از مراکز مهم صنعتی در کشور است و بیش از 10 هزار و 349 نفر بیمه شده، 316 نفر از کار افتاده، بازنشسته و بازمانده که از خدمات بیمه ای این سازمان در جزیره خارگ استفاده می نمایند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر توضیح داد: استفاده از الگوهای آماری یکی از عوامل مهم برای تصمیم گیری در هر سیستم خواهد بود و یک تیم متخصص برای بهسازی سامانه آمار سازمان در اداره کل استان مستقر و تمام موارد مورد احتیاج این سامانه را بهسازی نموده اند، خروجی این بهسازی تصمیم گیری و بهسازی عملکرد ادارات تابعه در استان خواهد بود.

شیرکوند با اشاره به اینکه خدمات ارائه شده توسط این سازمان در راستای رضایت مندی عموم اهالی شریف استان بوشهر خواهد بود اعلام نمود: طرح دیدارهای مردمی مدیرکل، معاون بیمه ای و معاون اداری مالی در همه شعب استان بوشهر در روزه های یک شنبه برگزار خواهد ش.

وی توضیح داد: هدف از برگزاری این دیدار و نشست ها برطرف مسائل احتمالی اهالی شریف استان بوشهر و هم افزایی بین ادارات و شعب استانی است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: قصد داریم استان بوشهر را در حوزه ارزیابی در سال 97 به صندلی واقعی خود برسانیم. سیستم نوبت دهی الکترونیکی بصورت سراسری راه اندازی شده که باعث تسریع در امور ارباب رجوع خواهد شد و می توان گفت مدت حضور ارباب رجوع در شعب بسیار پایین خواهد آمد.

وی اضافه نمود: اتباع خارجی که کشور آنها عضو مقاوله نامه 19 سازمان بین المللی کار ILO هستند و در سایر کشورهای عضو اشتغال دارند، تابع قوانین بیمه و بازنشستگی کشور خود بوده و در کشور مقصد صرفا می بایست با پرداخت سه درصد از دستمزد دریافتی به دلار بعنوان حوادث ناشی کار ودر صورت بروز حادثه از خدمات درمانی استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1948

به "عمده فعالیت بیمه ای استان بوشهر مربوط به صنایع نفت و گاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمده فعالیت بیمه ای استان بوشهر مربوط به صنایع نفت و گاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید