ضعف بزرگ سیستم تشخیص چهره پیکسل4 حریم خصوصی کاربران را به خطر می اندازد

به گزارش پریها، گوگل گوشی های جدید خود را با استفاده از سنسورهای پیشرفته در حاشیه بالای گوشی ارائه داد سنسورهایی ویژه سیستم باز کردن گوشی بر اساس تشخیص چهره. امابه نظر می رسید این سیستم در گوشی های پیکسل 4 و 4 XL چندان استاندارد نیست.

ضعف بزرگ سیستم تشخیص چهره پیکسل4 حریم خصوصی کاربران را به خطر می اندازد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، فناوری موجود در پشت این گوشی ها شبیه به فیس آی دی اپل است و گذشته از اینکه اجازه ورود به تلفن کاربر را می دهد، از دید گوگل به اندازه ای قدرتمند است که می تواند یک روش تأیید اعتبار در سراسر اندروید باشد. اما به نظر می رسد این موضوع حقیقت ندارد.

اخیرا گزارشگر بی بی سی نیوز ، کریس فاکس موضوع نگران کننده ای درباره حریم خصوصی با سیستم تشخیص چهره گوگل مشاهده نموده است. حتی اگر چشمان شما کاملاً بسته باشد این سیستم کار می نماید.یک صفحه پشتیبانی در خصوص باز کردن قفل بر اساس چهره نیز همین موضوع را تأیید می نماید. در این صفحه آمده است: اگر تلفن شما رو به روی صورت شما باشد ، حتی اگر چشمان شما بسته باشد ، تلفن شما می تواند قفل گردد. بنابراین قفل گوشی وقتی خواب یا حتی بیهوش باشید نیز به راحتی باز می گردد.

این یک عامل خطر است که آیفون ها این مشکل را ندارند. به طور پیش فرض فیس آی دی اپل باید به شکل مستقیم با چشمان کاربر رو به رو گردد تا کار کند. افزون بر این تنظیمات امنیتی قفل اپل قابل ارتقا است. برای پیکسل 4 ، چنین گزینه ای وجود ندارد یا حداقل ، هنوز وجود ندارد. شواهدی وجود دارد که گوگل روی این سیستم کار می نماید.

حتما متوجهید که این نقص تا چه حد خطرناک است. فرض کنید به هر دلیلی فردی قصد نفوذ به گوشی شما را دارد . او می تواند وقتی خواب هستید از غفلت شما سوء استفاده کند. اگر گوشی پیکسل 4 دارید و از سیستم تشخیص چهره استفاده می کنید توصیه ما به شما این است که قفل امنیتی گوشی را نیز فعال کنید.

-تنظیمات را باز کنید

-نمایش را انتخاب کنید

-بخش Advanced را در قسمت پایین بسط دهید

-روی صفحه نمایش قفل ضربه بزنید

-نمایش گزینه قفل کردن را فعال کنید

منبع: انتخاب
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2946

به "ضعف بزرگ سیستم تشخیص چهره پیکسل4 حریم خصوصی کاربران را به خطر می اندازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف بزرگ سیستم تشخیص چهره پیکسل4 حریم خصوصی کاربران را به خطر می اندازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید