ضرر بخش موبایل سونی بیشتر از درآمد بخش پلی استیشن است

به گزارش مجله پریها، ساعاتی پیش شرکت سونی گزارش مربوط به درآمد سه ماهه دوم امسال را منتشر کرد. طبق این گزارش، بخش گیمینگ سونی که شامل تمام موارد مربوط به پلی استیشن است، در وضعیت بسیار خوبی به سر می برد و درآمد این بخش نسبت به مدت مشابه سال گذشته 317 میلیون دلار افزایش یافته است.

ضرر بخش موبایل سونی بیشتر از درآمد بخش پلی استیشن است

اما این گزارش نشان می دهد که بخش موبایل سونی نفس های آخرش را می کشد. در دومین فصل مالی 2018، بخش موبایل سونی نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 480 میلیون دلار ضرر نموده است. در فصل مالی قبلی، این میزان ضرر حدود 100 میلیون دلار بود و همانطور که معین است، روند سقوط این بخش شدت گرفته است.

نکته جالب توجه در رابطه با این گزارش این است که شرکت سونی روی هم رفته عملکرد مالی بسیار خوبی داشته و در نیمه نخست سال 2018 توانسته 1 میلیارد دلار درآمد بیشتری نسبت مدت مشابه سال قبل داشته باشد. به عبارتی دیگر، بخش موبایل سونی فعلا عمدتا به عنوان یک بخش ضررده در یک شرکت سودآور و موفق فعالیت می نماید.

هرچند بخش موبایل سونی احتمالا به این زودی ها تعطیل نمی گردد، اما این کمپانی با کاهش هزینه ها می تواند میزان ضرردهی این بخش را تا حدی کاهش دهد. زیرا وقتی که یک کمپانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1 میلیارد دلار درآمد بیشتری کسب می نماید، خبر خوبی به حساب می آید، ولی باید خاطرنشان کنیم که حدود نیمی از این درآمد باید روانه بخش ناموفقی از شرکت گردد.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 767

به "ضرر بخش موبایل سونی بیشتر از درآمد بخش پلی استیشن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر بخش موبایل سونی بیشتر از درآمد بخش پلی استیشن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید