ربات انسان نمایی که سکته مغزی می کند

به گزارش مجله پریها، استفاده از ربات های انسان نما برای آموزش دانشجویان پزشکی، در دانشکده های پزشکی موضوع جدیدی نیست، اما استفاده از یک ربات تخصصی که برای بررسی آسیب های مغزی طراحی شده است، کاملا تازگی دارد.

ربات انسان نمایی که سکته مغزی می کند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از newatlas، ربات HAL S5301 که ادعا می شود جایگزین فوق العاده مشابه و در دسترس تری برای دانشجویان پزشکی است، برای شبیه سازی بیمار آسیب دیده مغزی طراحی شده است.

این ربات که از طریق شرکت Gaumard Scientific در میامی ساخته شده است، یک

ربات انسان نمای بالغ با اندازه واقعی است که برای تقلید علائم سکته مغزی و آسیب مغزی تروماتیک (TBI) برنامه ریزی شده است و این کار را به سه طریق انجام می دهد.

از همه، مهمتر این که، گزارش شده است این ربات قادر است در گفتار و مکالمه دو طرفه با دانشجویان شرکت کند و به سؤالات آن ها به صورت شفاهی پاسخ می دهد و نه تنها علائم آن را توصیف می کند، بلکه به شیوه ای مشابه با فردی که دچار آسیب مغزی می شود صحبت می کند.

در کنار همه این مزایا، با استفاده از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی، گفته می شود که با گذشت زمان هوشمندتر می شود و مهارت های مکالمه خود را با هر بار استفاده تقویت می کند.

ثانیاً، حرکات سر، بازو و دست S5301 - از جمله رفلکس های حرکتی آن - شبیه افرادی است که دچار سکته مغزی یا TBI شده اند. برای مثال، صورت ربات، مانند فرد قربانی سکته، شل می شود.

در نهایت، بدن این ربات، ویژگی های قلبی، تنفسی و عروقی را نشان می دهد که مطابق با ویژگی های یک بیمار آسیب مغزی واقعی است. همه این ها را می توان با استفاده از دستگاه های تشخیصی استاندارد اندازه گیری و نظارت کرد، به علاوه به استفاده از تجهیزاتی مانند دفیبریلاتور ها و ونتیلاتور های مکانیکی پاسخ می دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4752

به "ربات انسان نمایی که سکته مغزی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات انسان نمایی که سکته مغزی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید