دیوان محاسبات به دنبال پرونده سازی و مچ گیری نیست

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، عادل آذر ظهر پنجشنبه در یازدهمین جلسه شورای اداری هرمزگان، که در سالن جلسات فرمانداری بندرعباس برگزار گردید، بیان داشت: دیوان محاسبات از مردم در قوه مقننه است، باید به دنبال دنیا بینی حاکم یر دیوان محاسبات باشیم تا بتوانیم ارزیابی درستی داشته باشیم.

دیوان محاسبات به دنبال پرونده سازی و مچ گیری نیست

آذر عنوان نمود: خوشبختانه در بخش اجرایی استان ها کمترین مشکل وجود دارد، موضوع آلومینیوم المهدی و مشکلاتش به سازمان خصوصی سازی باز می گردد و ارتباطی با دستگاه های اجرایی استان هرمزگان نداشت.

وی با بیان اینکه استان هرمزگان یکی از استان های پاک کشور در حوزه مدیران اجرایی است، توضیح داد: موقعی که در دیوان محاسبات آغاز به کار کردیم یک استراتژی مبنی بر نظارت مستمر اقتصادی پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه برای آن ترسیم شد و تلاشمان پیاده سازی آن بر تمامی حسابگران بود.

آذر ادامه داد: این راهبرد سه عنصری در راستای بهبود خدمات رسانی به مردم است و جهت توسعه تسریع یابد و هیچگاه نمی خواهیم نظارت مانع توسعه گردد.

وی با بیان اینکه زمانی که بعضی گزارشات ارائه می گردد، شائبه های اشتباهی ایجاد می گردد، اظهارداشت: باید گزارشات به صورت کامل و صحیح اطلاع رسانی گردد و بسیاری از گزارشات به واسطه انحراف معیار شکل می گیرد.

آذر اظهار داشت: در ارزیابی ها، بالای 98 درصد مدیران پاک دست بوده و تنها اشکال در انحراف معیار و درک ناصحیح از قانون است، اکثر مدیران انسان های با شرف و دست پاکی هستند.

وی با بیان اینکه در قضیه مدیران حقوق بگیر نجومی با آن همه سر و صدا تنها 397 نفر شامل شدند، اظهار داشت: هدایتگری یعنی مدیران دستگاه های اجرایی در حین تصمیم گیری و اجرا از کارشناسان دیوان محاسبات استانی بهره ببرند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه به دنبال رو کم کنی، پرونده سازی و مچ گیری نیستیم، اعلام کرد: مدیران باید جسارت داشته باشند و دیوان محاسبات را یار خود بدانند و به هیچ وجه به دنبال ممانعت مدیران از تصمیم گیری نیستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2203

به "دیوان محاسبات به دنبال پرونده سازی و مچ گیری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان محاسبات به دنبال پرونده سازی و مچ گیری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید