بهمن عسگری: اعتقاد داشتم خدا طلای کاراته دنیا را برای من کنار گذاشته بود، بعید می دانم حالا حالاها تیمی هت تریک قهرمانی ایران را تکرار کند

به گزارش مجله پریها، بهمن عسگری، قهرمان مسابقات جهانی کاراته گفت: اعتقاد داشتم خدا طلای مسابقات جهانی را برای من کنار گذاشته است و من باید کوشش خود را برای این مهم انجام بدهم.

بهمن عسگری: اعتقاد داشتم خدا طلای کاراته دنیا را برای من کنار گذاشته بود، بعید می دانم حالا حالاها تیمی هت تریک قهرمانی ایران را تکرار کند

بهمن عسگری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عمل به قولش با کسب دو مدال طلای بازی های آسیایی و مسابقات جهانی گفت: زمانی که در مصاحبه خود قبل از بازی های آسیایی از بدهی این مسابقات و رقابت های جهانی با خود صحبت کردم به هیچ عنوان روی آن فکر ننموده بودم و از اعماق دل و وجودم آن صحبت را کردم. واقعا حس نموده بودم که مسابقات جهانی و بازی های آسیایی به من دو مدال بدهکار بودند.

وی توضیح داد: در 2 سال گذشته تمام تمرکز خود را برای موفقیت در این مسابقات گذاشته بودم و خدا را شکر در این مسیر نیز تقریبا از تمامی مسابقات با نتیجه بازگشتم و خدا را شکر حتی در این مدت یک قدم نیز از مسیر خود بیرون نزدم. خدا را شکر با طلای بازی های آسیایی ابتدا بدهی این رویداد با خودم را تسویه کردم و در ادامه تمام تمرکز خود را روی مسابقات جهانی اسپانیا گذاشتم.

قهرمان مسابقات جهانی اسپانیا اضافه کرد: خدا را شکر مسابقات جهانی اسپانیا نیز مانند مسابقات لیگ جهانی که در این کشور برگزار گردید برای من خوش یمن بود و توانستم در این رویداد معتبر نیز مدال طلا کسب کنم تا طلب خود از این رویداد را نیز تسویه کنم. اعتقاد داشتم خدا مدال این مسابقات را برای من کنار گذاشته است و فقط باید با تمام وجود برای رسیدن به آن کوشش کنم.

عسگری در خصوص رقبای خود برای رسیدن به مدال طلا عنوان نمود: تنها بازیکن انفرادی بودم که برای کسب مدال طلا 7 کومیته زدم. در روز نخست مسابقات حریفانی از سوئد، چین، قزاقستان و سنگال را شکست دادم و برای رسیدن به مرحله نیمه نهایی نیز مقابل کن نیشیمورا ژاپنی که یکی از بهترین بازیکن این وزن است به برتری دست یافتم. این کاراته کا ژاپنی به تنهایی چهار یا پنج بار رافائل آقایف بزرگ را شکست داده است اما خدا را شکر با یک استراتژی خوب مقابل این کاراته کا توانمند به برتری دست پیدا کنم.

وی اضافه کرد: در نیمه نهایی نیز به مصاف حریف روسیه ای رفتم که تا این مرحله تمامی رقبای خود را با قدرت شکست داده بود. قبل از بازی کادرفنی تاکید زیادی روی جسور و محکم بودن این بازیکن داشت و بارها به من یادآور شد با حواس جمع مقابل او بازی کنم. من نیز با توجه به تجربه ام توانستم این بازیکن را شکست بدهم تا حریف لوئیجی بوسا ایتالیایی در دیدار نهایی شوم.

نماینده وزن 75- کیلوگرم کاراته ایران توضیح داد: این کاراته کا ایتالیایی یک از حریفان خوب و شناخته شده وزن 75- کیلوگرم است و مدال های ارزشمندی دارد. جو سالن نیز به نفع بوسا بود و من کوشش کردم توجهی به این موضوع نداشته باشم و کار خود را انجام بدهم. خدا شکر نیز یک بر صفر نیز پیروز شدم تا به مدال ارزشمند جهانی برسم.

عسگری در خصوص کسب مدال طلای این وزن بعد از 12 سال برای ایران گفت: می دانستم که خیلی وقت است که در وزن 75- کیلوگرم، کاراته ایران به طلا نرسیده است اما نمی دانستم آخرین مدال طلا 12 سال پیش توسط جاسم ویشگاهی کسب شده است. افتخار می کنم در وزنی به مدال طلا رسیدم که کاراته ایران ستاره های بزرگی به نام جاسم ویشگاهی، سعید فرخی و سعید حسنی پور را داشته است و بابت این موضوع خیلی خوشحال هستم.

وی با تاکید بر هدف بعدی خود و موفقیت در المپیک توکیو عنوان نمود: تمام کوششم را می کنم تا مسیر موفقیتم ادامه داشته باشد. از حالا نیز به هدف بعدی خود که المپیک است فکر می کنم. یک سال و چند ماه تا شروع المپیک زمان باقی مانده است و باید از این به بعد خیلی حرفه ای تر به کار خود ادامه بدهم و قدم هایم را محکم ادامه بدهم. ابتدا نیز باید سهمیه این مسابقات را کسب کنم که خودش افتخار بزرگی است و بعد از آن کوشش کنم با مدال المپیک دل مردم بزرگ ایران و جامعه کاراته را شاد کنم.

قهرمان بازی های آسیایی اندونزی در خصوص هت تریک کومیته تیمی در کسب مقام قهرمانی گفت: ابتدا باید بگویم افتخار می کنم که عضو این تیم هستم. تیم ما سه دوره پیاپی قهرمان جهان و به قول معروف هت تریک نموده است و این موضوع همه را به وجد آورده است.واقعا تکرار قهرمانی جهان برای سه دوره خیلی سخت است و این موضوع نیز به اتحاد، هماهنگی زیادی داشته است. این مهم احتیاج به یک مدیر خوب در راس کادرفنی تیم ملی احتیاج داشت و بعید می دانم این اتفاق بزرگ را حالا حالاها تیمی تکرار کند.

عسگری تاکید نمود: قبل از مسابقات جهانی اسپانیا بسیاری از بزرگان کاراته جهان که از دوستان ما هستند، اعتقاد داشتند تیم ایران دیگر توانایی تکرار عنوان قهرمانی را ندارد و از انگیزه لازم نیز برخوردار نیست اما ما از قبل هم قسم و متحد شده بودیم تا یک بار دیگر قهرمان جهان شویم و هت تریک کنیم. این مهم نیز حاصل کوشش تمام بچه ها و کادرفنی بود.

وی در خصوص نخستین نایب قهرمانی کاراته ایران در تاریخ 48 ساله مسابقات جهانی عنوان نمود: ما تا بعد از کسب مدال طلای کومیته تیمی نیز از این موضوع اطلاع نداشتم و استاد هروی بعد از قهرمانی این موضوع را به ما گفت که حسابی خوشحال شدیم. خدا را شکر همه اولین ها در این دوره و نسل رخ داده است. نسلی که تکرار آن خیلی سخت است و این نسل تاریخ ساز برای همیشه ماندگار خواهد شد. قطعا در سالیان آینده به خاطر تاریخ سازی همه از این بچه ها به نیکی یاد می نمایند.

قهرمان کاراته جهان خاطر نشان کرد: هر چیزی که در تاریخ کاراته ایران اتفاق نیفتاده بود را ما انجام دادیم و این موضوع نیز بعد از لطف خدا حاصل همت بچه ها و کادرفنی بود. من نیز به خاطر تمام این افتخارات خوشحال هستم که در این نسل و دوره حضور دارم. اینکه برای اولین بار بین این همه کشور و با همه کمبودها در مجموع مسابقات کاتا و کومیته نایب قهرمان جهان شویم واقعا افتخار بزرگی است که من نیز مانند همه بچه ها از آن خوشحال هستم. امیدوارم قدر تک تک بچه ها را مسئولان ورزش کشور، فدراسیون کاراته و جامعه ورزش بداند و از این به بعد بیشتر و بیشتر حمایت نمایند تا همچنان پرقدرت به جلو حرکت کنیم و در المپیک نیز بهترین مدال ها را برای کشورمان کسب کنیم.

عسگری در خصوص عملکرد سایر بازیکنان گفت: من دوست داشتم همه بچه ها بهترین مدال را کسب نمایند. واقعا حق پورشیب و سجاد گنج زاده مدال طلا بود. من و گنج زاده مثل برادر می مانیم و 13 سال است که در تیم های ملی با هم هستیم. برای هامون درفشی پور نیز که در اولین حضور خود در مسابقات جهانی مدال برنز کسب کرد واقعا خوشحال شدم. امیر مهدی زاده نیز همیشه برای مردم ایران قهرمان است و واقعا در این دوره نیز با تمام وجود مبارزه کرد که بابت آن به او خسته نباشید می گویم. مطمئنم که شکست امیر در مسابقات سکوی پرتابی برای موفقیت های آینده او خواهد بود.

وی در خصوص همدلی تیم کاراته ایران در سالیان اخیر و تاثیر آن در موفقیت های کاراته ایران عنوان نمود: ما همه اعضای تیم ملی برای یکدیگر بهترین ها را می خواهیم. در وزن من در حال حاضر علی اصغر آسیابری نفر دوم است و واقعا من برای من تفاوتی میان موفقیت های خودم و او وجود ندارد. بقیه بچه ها نیز همین گونه هستند و همه جوره به هم یاری می کنیم. همه این اتفاقات نیز به خاطر مدیریت خوب شهرام هروی در راس تیم ملی است.

ملی پوش کاراته ایران توضیح داد: در کنار هروی نیز کادرفنی خوبی حضور دارد که به خوبی با هم هماهنگ هستند. این هماهنگی کادرفنی به بازیکنان نیز منتقل شده است. هروی کوشش نموده است که با وجود برقراری عدالت در تیم ملی، رفاقت نیز بین بازیکنان حفظ کند. او هر جا که احتیاج بوده است به بچه ها تشر زده است و در سایر مواقع نیز مانند یک برادر در کنار تمام بازیکنان تیم ملی حضور داشته است. همه این اتفاقات باعث یکدلی و هماهنگی تیم در سالیان اخیر شده است. حمایت فدراسیون از کادرفنی نیز در کنار عواملی که عنوان نمودم باعث شده است تا ما در سالیان اخیر موفق باشیم.

عسگری در خاتمه خاطر نشان کرد: امیدوارم قدر این تیم ملی کاراته را بدانیم و با حمایت از سوی مسئولان ورزش و رسانه ها الگویی برای موفقیت سایر تیم ها باشد. این تیم واقعا لیاقت و استحاق زیادی برای بزرگتر شدن دارد تا تک تک بچه ها را مردم بشناسند. بهمن عسگری: بعد از بازی های آسیایی به دنبال تسویه حساب با مسابقات جهانی هستم

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1809

به "بهمن عسگری: اعتقاد داشتم خدا طلای کاراته دنیا را برای من کنار گذاشته بود، بعید می دانم حالا حالاها تیمی هت تریک قهرمانی ایران را تکرار کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "بهمن عسگری: اعتقاد داشتم خدا طلای کاراته دنیا را برای من کنار گذاشته بود، بعید می دانم حالا حالاها تیمی هت تریک قهرمانی ایران را تکرار کند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهمن عسگری: اعتقاد داشتم خدا طلای کاراته دنیا را برای من کنار گذاشته بود، بعید می دانم حالا حالاها تیمی هت تریک قهرمانی ایران را تکرار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید