امشب عطارد را در آسمان رصد کنید!

به گزارش مجله پریها، یک کارشناس نجوم درباره رصد سیاره عطارد بعد از غروب خورشید امروز نکاتی را بیان نمود.

امشب عطارد را در آسمان رصد کنید!

به گزارش گروه وبگردی خبرنگاران؛ علی آزادگان کارشناس نجوم با بیان اینکه عطارد نزدیکترین سیاره منظومه شمسی به خورشید است، اظهار کرد: به همین ترتیب در هنگام رصد، عطارد همیشه نزدیک خورشید دیده می گردد زیرا مدار عطارد در درون مدار زمین قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه فاصله زاویه ای بین عطارد و خورشید از دید ناظر زمینی مداوم به خاطر حرکت عطارد و زمین در مدارشان در حال تغییر است، اضافه کرد: زمانی که این فاصله به حداکثر می رسد را حداکثر کشیدگی می نامند و طبیعتا بهترین زمان برای دیدن عطارد هم در همین زمان است چون فاصله آن از خورشید به حداکثر مقدار خود رسیده است.

این کارشناس نجوم گفت: بنابراین سه شنبه زمان مناسبی است تا کمی پس از غروب خورشید، در گرگ و میش افق غربی، سیاره عطارد را رصد کنیم.

آزادگان اضافه کرد: زمانی که عطارد در حداکثر کشیدگی قرار گرفته است و در شرق خورشید هم قرار گرفته است، حداکثر کشیدگی شرقی نامیده می گردد.

وی با اشاره به وضعیت رصدی عطارد در روز پانزدهم آبان ماه گفت: حداکثر کشیدگی برای عطارد می تواند بین 18 و 28 درجه متغیر باشد که وابسته به وضعیت مداری زمین و عطارد است. در کشیدگی 15 آبان فاصله زاویه ای عطارد و خورشید 23 درجه خواهد بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 آبان 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 803

به "امشب عطارد را در آسمان رصد کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امشب عطارد را در آسمان رصد کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید