استخدام روباتها برای آنالیز نقص فنی خودروها در امارات متحده عربی

به گزارش مجله پریها، امارات متحده عربی قصد دارد از روبات های هوشمند به جای عروسک یا عامل انسانی برای تشخیص سطح ایمنی خودروها استفاده کند.

استخدام روباتها برای آنالیز نقص فنی خودروها در امارات متحده عربی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، امارات قصد دارد شیوه آزمون امنیت خودرو را متحول کند. بر اساس طرح جدید روبات هایی ویژه طراحی می شوند.

سازمان حمل و نقل امارات متحده عربی اعلام نمود این روباتها به زودی همیار پلیس و سازمان بازرسی کشور می شوند.جمال آل ساده، مدیر بخش حمل و نقل و خودرو در امارات ، در این خصوص می گوید روبات ها نقشی پررنگ در تمامی ماحل فراوری و حرکت خودروها خواهند داشت.

بر اساس گزارش ها، روبات هوشمند دارای دو عملکرد اصلی است:

در وهله اول از این روبات ها برای ثبت نام خودرو استفاده می گردد

در مرحله دوم از روبات ها می توان برای تشخیص نقص فنی خودروها استفاده کرد

روش کار این روبات ها به این شکل است که به جعبه کامپیوتر وسیله نقلیه متصل می گردد و به سرعت نواقص فنی و حرکتی خودرو را تشخیص می دهد.

جمال آل ساده در تشریح وظایف این روبات می گوید: در حال حاضر، روبات هوشمند مذکور در مرحله طرح مفهومی است اما به زودی وارد فاز عملیاتی و استفاده در سازمان های بازرسی کل کشور می گردد.

در کنار این طرح، یک طرح مکمل نیز وجود دارد که به بازرسان عینک هایی هوشمند می دهد. درواقع عملکرد روبات روی شیشه عینک بازرسان فنی خودرو نمایش داده می گردد. البته این عینک های هوشمند به آخرین فناوری پیشرفته واقعیت مجازی نیز مجهز هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1532

به "استخدام روباتها برای آنالیز نقص فنی خودروها در امارات متحده عربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام روباتها برای آنالیز نقص فنی خودروها در امارات متحده عربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید