آقای سماع در تبریز به صحنه می رود

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، مجموعه موسیقایی آقای سماع ساعت 21 روز چهارم شهریورماه سال 97 با تمرکز روی موسیقی خاورمیانه تازه ترین کنسرت خود را در باغ کتاب تبریز برگزار خواهد نمود.

آقای سماع در تبریز به صحنه می رود

امیرحسین حسنی نیا خواننده کنسرت درباره این اجرا توضیح داد: کنسرت نگاهی به موسیقی خاور میانه تلفیقی از موسیقی بلوز، جز و موسیقی ایرانی است و 2 قطعه ترکی هم در آن اجرا خواهد شد. این برنامه نگاهی به موسیقی ترکیه، قبرس، یونان، موسیقی عربی، آذربایجانی، هندی و پاکستانی دارد که تلاش گردیده در آن تصویری جامع از موسیقی منطقه بدون مرزبندی ارایه گردد.

وی درباره آیین سماع هم بیان کرد: سماع چیزی فراتر از ظاهر، پوشش، گفتار و کردارهای کلیشه ای و برداشت ما از آن است. من از قدیمی های سماع در ایرانم و از اولین افرادی بوده ام که روی استیج رفته و سماع نموده ام. در سماع خانه اولین درسی که می آموزیم زیستن در لحظه و زمان حال و سپاسگزار بودن است. این زیستن در حال یا پرداختن به دیگر درس های مهم زندگی به نظر من چیزی سوای رنگ سازها در موسیقی یا هر شاخصی از هر رشته هنری دیگری است.

امیرحسین حسنی نیا خواننده و نوازنده عود، حامد علیپور نوازنده دف و سازهای کوبه ای، محمدرضا حسینی نوازنده پیانو و امیرنجم الدین حرکات فرم گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 275

به "آقای سماع در تبریز به صحنه می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آقای سماع در تبریز به صحنه می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید