200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شد

به گزارش مجله پریها، استقرار در مناطق مسکونی تهران، یکی از امتیازاتی است که با پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به شرکت های دانش بنیان تعلق گرفته است. تا به امروز 200 شرکت دانش بنیان توانسته اند در 4 هزار متر از فضای مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شد

جهت دریافت خدمات سقف آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با افزایش جمعیت و گسترش روز افزون شهر تهران، مقررات سختگیرانه ای برای استقرار شرکت ها و واحدهای صنعتی، تولیدی، تجاری و اداری در مناطق مسکونی وضع شده است.

بنگاه های تجاری موظف شدند تا دفاتر اداری خود را در ساختمان ها و مناطق دارای کاربری غیرمسکونی مستقر نمایند. همچنین برای استقرار کارخانجات صنعتی در اطراف تهران نیز محدودیت های وضع شد.

اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه تفاهم نامه ای با مجموعه شهرداری تهران منعقد کرد تا تسهیلاتی برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته گردد.

تا به امروز بیش از 200 شرکت دانش بنیان توانسته اند با استفاده از این خدمت، در 4 هزار متر کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

براساس تفاهم نامه همکاری بین شهرداری تهران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت­ های دانش بنیان فعال در تهران، می توانند در صورت کسب شرایط لازم، دفاتر خود را در اماکن مسکونی مجاز در سطح شهر تهران مستقر نمایند. از ابتدای تصویب این تفاهم نامه تا به امروز بیش از 200 شرکت توانسته اند از این تسهیلات، بهره مند شوند و در 4 هزار مترمربع کاربری مسکونی شهر تهران مستقر شوند.

بسته خدمتی، استقرار شرکت های دانش بنیان در مناطق مسکونی، بر اساس راهبردهای اقتصاد مقاومتی تصویب شده است. شرکت های دانش بنیانی که از شرایط لازم برای بهره مندی از این بسته خدمتی برخوردار هستند از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می شوند تا در پهنه های مختلف شهری معین شده مستقر شوند.

نداشتن شاکی خصوصی و یا آراء کمیسیون های ماده 100 از جمله شرایطی است که در مسئله صدور مجوز استقرار در مناطق مسکونی موثر است.

شرکت های متقاضی باید توجه داشته باشند که بر اساس این تفاهم نامه، کاربری ساختمان تغییر نخواهد کرد و صرفاً به شرکت اجازه ادامه فعالیت در اماکن مسکونی داده خواهد شد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3449

به "200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "200 شرکت دانش بنیان در مناطق مسکونی تهران مستقر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید