کمبود بنزین در یمن باعث توقف امدادرسانی به بیماران کرونایی شده

به گزارش مجله پریها، معاون مدیرکل بخش اورژانس وزارت بهداشت یمن گفت، در صورت توقف عملیات امدادرسانی بین بیمارستان ها و استان ها در نتیجه عدم وجود بنزین، پیش بینی می شود که تعداد فوتی ها به 300 مورد در روز برسد.

کمبود بنزین در یمن باعث توقف امدادرسانی به بیماران کرونایی شده

به نقل از سایت المسیره، عبدالکریم النهاری، معاون مدیرکل بخش اورژانس وزارت بهداشت یمن گفت: ما وارد مرحله فاجعه باری شده ایم و بخش اورژانس وزارت بهداشت یمن دو هفته است که تقریباً متوقف شده است.

النهاری در ادامه اضافه نمود: با پایان یافتن انواع مختلف فرآورده های نفتی برای بخش های اورژانسی بیمارستانها، ما شاهد افزایش تعداد فوتی ها به 500 مورد در روز هم خواهیم بود و در صورت توقف عملیات امدادرسانی بین بیمارستان ها و استان ها در نتیجه عدم وجود بنزین، ما پیش بینی می کنیم که آمار فوتی ها به 300 مورد در روز برسد.

وی همچنین شرح داد، بخش اورژانس بیمارستان های عمومی و خصوصی یمن ماهانه دو میلیون و 900 هزار لیتر سوخت مصرف می کند و ما 500 دستگاه آمبولانس در بیمارستان ها در اختیار داریم و این آمبولانس ها نیازمند حداقل 200 هزار لیتر بنزین هستند.

النهاری همچنین عنوان داشت، کارخانه تولید اکسیژن در بیمارستان الثوره واقع در صنعاء از هفته گذشته تا به امروز فعالیت خود را متوقف کرده است.

از سوی دیگر، احمد دارس، وزیر نفت یمن گفت: میزان گازوئیل ذخیره ما به پایان رسیده است و فرایند زندگی یمنی ها مختل خواهد شد. ما درخواست کمک داده ایم اما هیچ پاسخی دریافت نکرده ایم.

دارس از سازمان ملل خواست به ماموریت و وظایف انسانی خود در قبال بیش از 26 میلیون یمنی عمل کند.

وی از فرماندهی نیروهای مسلح خواست تمام گزینه ها را بررسی کند تا ائتلاف عربی را مجبور به ورود نفت به یمن برای نجات یمنی ها کند.

به همین دلیل، عمار الاضرعی، مدیرکل اجرایی شرکت نفت یمن نیز گفت: یمن بعد از تمام شدن گازوئیل وارد فاجعه شده است. 1000 کودک در بیمارستان ها در معرض مرگ قرار دارند. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3578

به "کمبود بنزین در یمن باعث توقف امدادرسانی به بیماران کرونایی شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود بنزین در یمن باعث توقف امدادرسانی به بیماران کرونایی شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید