چین از توافق با هند برای کاهش تنش های مرزی اطلاع داد

به گزارش مجله پریها، دولت چین خاطرنشان کرد که پکن و دهلی نو برای مذاکره در زمینه کاهش تنش ها و حل اختلافات مرزی توافق نموده اند.

چین از توافق با هند برای کاهش تنش های مرزی اطلاع داد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله پریها، خبرگزاری آسوشیتدپرس از توافق میان مقامات هند و چین برای کاهش تنشها مرزی خبر داده است.

به گفته ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین، دو طرف توافق نموده اند که در این زمینه وارد گفت وگو و مذاکره شوند.

وی همچنین تاکید نمود که پکن قصد ندارد شاهد تنشها و برخورد نظامی بیشتر در مرز خود با هند باشد.

لیجیان با بیان اینکه چین نباید به خاطر تنش اخیر مورد سرزنش قرار بگیرد تاکید نمود که شرایط فعلی در مناطق مرزی باثبات و قابل کنترل است.

به دنبال مرگبارترین تقابل نظامی دو کشور در مناطق مورد اختلاف طی چند دهه گذشته که روز سه شنبه رخ داد، حداقل 20 نظامی هندی و همچنین یک افسر ارتش چین کشته شدند.

منابع هندی روز چهارشنبه از نشست وزیر دفاع این کشور با فرماندهان نیروی زمینی، هوایی و دریایی هند برای آنالیز تنشهای مرزی با چین خبر دادند.

یک سخنگوی ارتش چین روز گذشته از هند خواسته بود که نیروهایش در مرز خویشتن داری نشان دهند و برای حل اختلافات به راستا درست مذاکره بازگردند.

ارتش چین عبور نظامیان طرف مقابل از خط کنترل واقعی و اقدامات تحریک آمیز نظامیان هندی را عامل درگیری اخیر خوانده است.

ارتش هند صبح سه شنبه با صدور بیانیه ای گفت: شامگاه گذشته حین فرایند کاهش تنش در دره گالوان، درگیری خشونت باری رخ داد که تلفات برجای گذاشت.

از سال 1975 تا کنون این اولین برخورد مرگبار میان نظامیان هندی و چینی در مناطق مرزی است، هرچند که نظامیان دو کشور در آوریل 2020 نیز تنشهایی در این منطقه ایجاد نموده بودند.

چین و هند که بیش از 4 هزار کیلومتر مرز مشترک دارند بر سر مناطقی از جمله زنگنان در منطقه هیمالیا اختلافات ارضی دارند و دو طرف مدعی حاکیت بر بخشهایی از این منطقه هستند.

مرز دو کشور با آنچه خط کنترل واقعی شناخته می گردد تعریف شده اما به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن فاقد حصار مرزی معین است و در بسیاری نقاط مورد اختلاف دو کشور است.

در سال 1962 ارتش چین طی یک درگیری چند هفته ای پیروز شد بخش آکسای چین که معتقد است بخشی از سرزمین اصلی چین در تبت است را از کنترل هند خارج کرد. این درحالیست که هند نیز مدعی حاکمیت بر تمامی بخشای آکسای است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3535

به "چین از توافق با هند برای کاهش تنش های مرزی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین از توافق با هند برای کاهش تنش های مرزی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید