وضعیت بازار شب عید پیراهن

به گزارش پریها، رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پیراهن، تصمیم دولت مبنی بر ممنوعیت واردات پوشاک را اقدام امیدوارکننده ای دانست که می تواند به نفع تولیدکنندگان داخلی این محصول باشد.

وضعیت بازار شب عید پیراهن

مجتبی درودیان در گفت وگو با پریها، در رابطه با بازار شب عید پیراهن، اظهار کرد: یکی از دغدغه های فراوریکنندگان این محصول تأمین مواد اولیه فراوری همچون دکمه، زیپ و نخ است و با وجود آنکه کمبودی در بازار وجود ندارد، اما نوسان قیمت دلار عاملی شده تا قیمت مواد اولیه همچون نخ در امسال بیش از 10 برابر رشد کند.

وی با بیان این که قیمت هر دوک نخ در ابتدای سال 2500 تومان بوده و در حال حاضر به 28 هزار تومان افزایش یافته است، تاکید نمود: در شرایط فعلی برای ادامه حیات فراوری تمام خریدها به صورت نقدی شده و این موضوع سرمایه در گردش بسیار زیادی را طلب می نماید و این در حالی است که با رشد قیمت دلار در امسال سرمایه فراوریکنندگان به شدت کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه فراوریکنندگان و فروشندگان پیراهن اعلام کرد: بازار با کمبود مواد اولیه و محصول نهایی روبرو نیست، اما رشد قیمت ها شرایط را به سمتی برده که از میزان تقاضا در بازار کاسته شده است. البته در همین شرایط تصمیمات دولت مبنی بر ممنوعیت واردات پوشاک وضعیت امیدوارکننده ای را برای فراوریکنندگان رقم زده که آثار این تصمیم و اجرای درست آن باید در ماه های آینده خود را نشان دهد.

درودیان یادآور شد: فراوریی های پوشاک و پیراهن با حداکثر توان فعلی خود به فراوری پرداخته اند و بازار با کمبود احتیاج در محصول نهایی روبرو نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در سال های اخیر میزان سفارش دوزی کاهش یافته است، اظهار کرد: میزان سفارش دوزی در سال های اخیر به شدت کاهش یافته و مردم برای برطرف احتیاج خود به سمت کالاهای آماده و دوخته شده سوق پیدا نموده اند، زیرا محصول آماده نسبت به پوشاک سفارش دوزی قیمت کمتری دارد.

رئیس اتحادیه فراوریکنندگان و فروشندگان پیراهن تاکید نمود: برای دوخت و دوز پیراهن ساده از سوی اتحادیه نرخ مصوبی با توجه به جنس مواد مصرفی و کیفیت دوخت از 30 تا 55 هزار تومان معین شده است.

درودیان توضیح داد: در شرایط فعلی با توجه به کاهش میزان سفارش دوزی فعالان صنف پیراهن دوزان که در واحدهای صنفی سطح شهر فعالیت دارند برای گذران زندگی به تعمیر پیراهن و شلوار روی آورده اند و عمده سفارش های دوخت پیراهن مربوط به افراد درشت اندام و ریزاندام است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2255

به "وضعیت بازار شب عید پیراهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بازار شب عید پیراهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید