واکنش گوگل به ادعای ترامپ: الگوی جستجوگر ما سیاسی نیست ، 200 متغیر مختلف در الگوریتم های ما نقش دارند

به گزارش مجله پریها، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گوگل را متهم نموده که الگوریتم های جستجوگر خود را به نحوی تنظیم می نماید که اخبار ضدترامپ و چپ گرایانه بیشتر دیده گردد.

واکنش گوگل به ادعای ترامپ: الگوی جستجوگر ما سیاسی نیست ، 200 متغیر مختلف در الگوریتم های ما نقش دارند

ترامپ روز سه شنبه (28 اوت) در توییتر گوگل، بزرگترین جستجوگر اینترنتی دنیا را با عنوان رسانه ملی دست چپی خطاب کرد و مدعی شد که این جستجوگر به اخبار منفی بیشتر الویت می دهد.

او مدعی شد که بیشتر اخباری که جستجوگران گوگل ابتدا دریافت می نمایند گزارش های منفی (درباره دولت او) است و گزارش های رسانه های محافظه کار در گوگل مهجور می ماند.

ساعتی پس از این توییت ترامپ، گوگل با صدور بیانیه ای ادعای رئیس جمهور آمریکا را رد کرد و گفت دیدگاه های سیاسی نقشی در شکل گیری نتایج در این جستجوگر ندارند.

مرسدس بانز، مدرس ارشد فناوری های دیجیتال در کینگ کالج لندن به بی بی سی گفته به احتمال بسیار زیاد گوگل عمدی در الویت گذاری سوگیرانه اخبار سیاسی ندارد.

الگوریتم های اخبار گوگل بر اساس فعالیت (کاربر) و نزدیکی (جغرافیایی) یک رویداد خبری کار می نمایند و عموما بر مبنای گرایش های سیاسی تنظیم نمی شوند. با وجود این (جستجوگر گوگل) این تمایل را دارد که بیشتر از میزانی که کاربران به یک لینک توجه نشان می دهند آن را نمایان کند.

به گفته خانم بانز به نظر نمی رسد گوگل در بازبینی اخیری که اول ماه اوت جاری در الگوریتم های خود انجام داد تغییری در این باره صورت داده باشد.

گوگل در توضیحات مربوط به نحوه کار جستجوگر خود اذعان نموده که 200 متغیر مختلف در شکل گیری الگوریتم های آن نقش دارند.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 آذر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 941

به "واکنش گوگل به ادعای ترامپ: الگوی جستجوگر ما سیاسی نیست ، 200 متغیر مختلف در الگوریتم های ما نقش دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش گوگل به ادعای ترامپ: الگوی جستجوگر ما سیاسی نیست ، 200 متغیر مختلف در الگوریتم های ما نقش دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید