واکنش پلوسی به ابراز تردید ترامپ نسبت به نتایج انتخابات

به گزارش مجله پریها، فارس نوشت: نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مناظره انتخاباتی سه شنبه شب درباره سلامت انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر انتقاد کرد.

واکنش پلوسی به ابراز تردید ترامپ نسبت به نتایج انتخابات

به نوشته خبرگزاری رویترز، پلوسی در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی گفت: سلامت انتخابات ما باید حفظ شود. چه دموکرات و چه جمهوری خواه [پیروز شود]، نتیجه این انتخابات باید مورد احترام قرار بگیرد.

آمریکا در حالی به هفته های پایانی رقابت های انتخاباتی نزدیک می شود که بارها صحت انتخابات پیش رو از سوی رئیس جمهور آمریکا زیر سوال رفته است.

ترامپ در جدیدترین اظهارنظر در مناظره دیشب خود با رقیب دموکراتش گفت: من از طرفدارانم می خواهم به مراکز رأی دهی بروند و اوضاع را به دقت تحت نظر بگیرند. این اتفاقی است که باید بیفتد. همان طور که می دانید امروز مشکل بزرگی پیش آمد و در فیلادلفیا، ناظران رأی برای نظارت رفته بودند، ولی به آنها اجازه داده نشده بود. می دانید چرا؟ چون در فیلادلفیا اتفاقات بدی رخ می دهد.

ترامپ در ادامه گفت: اگر انتخابات منصفانه باشد، من 100 درصد همکاری خواهم کرد. ولی اگر ببینم که ده ها هزار رأی دارند دستکاری می شوند نمی توانم این را بپذیرم. همین سه روز پیش رأی هایی داخل سطل کاغذهای باطله پیدا کرده اند که روی همه آنها ترامپ نوشته شده بود. فکر می کنید این خوب است؟

ترامپ پیش از آن هم در پاسخ به سئوالی درباره تحویل مسالمت آمیز قدرت به رقیبش در صورت باخت در انتخابات گفت: باید ببینیم چه پیش می آید... صندوق های رأی فاجعه و خارج از کنترل هستند! صادقانه بگویم، انتقالی در کار نخواهد بود بلکه تداوم [ریاست جمهوری من را] خواهیم داشت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3718

به "واکنش پلوسی به ابراز تردید ترامپ نسبت به نتایج انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش پلوسی به ابراز تردید ترامپ نسبت به نتایج انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید