مناظره اول بدترین مناظره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بود

به گزارش مجله پریها، خبرنگاران، گروه بین الملل - امیرمحمد اسماعیلی: نخستین مناظره رو در روی نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که صبح روز 9 مهرماه به وقت تهران انجام شد اما نتیجه این دوئل فقط موجب شرمساری سیستم حاکم بر ایالت متحده بود و نه چیز دیگر.

مناظره اول بدترین مناظره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بود

قبل از انجام این مناظره، دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا تلاش کرد تا با بی اخلاقی و نوعی لُمپن بازی شرایط را به نفع خود رقم بزند اما شرایط حاکم بر مناظره نتیجه را تا حدودی به سود رقیب ترامپ رقم زد.

یکی از نکات شاخص این مناظره توهین های دو طرف به یکدیگر بود، چنانچه بایدن خطاب به ترامپ که بارها بدون اجازه وسط حرفهای او می پرید، گفت: آیا خفه می شوی مرد؟ بایدن سپس به طور کنایه آمیزی گفت تو مدام وراجی می کنی.

سی ان ان در توصیف این مناظره نوشت: این مناظره عمیقاً دموکراسی را زیر سوال برد. در این مناظره زشت، بایدن و ترامپ درباره یک نکته به توافق رسیدند: چین؛ زیرا هر دو از موضع ملایم در قبال پکن انتقاد کردند. اما ترامپ بهمنی از دروغ های تکراری را نصیب بایدن کرد.

در این میان رسانه هایی همچون سی بی اس از همان ابتدا به راستی آزمایی اظهارات ترامپ و بایدن پرداختند و به دفعات به هر دو آنها لقب کذاب و گمراه کننده دادند.

پروفسور جیمز دی سویج استاد اقتصاد سیاسی دانشگاه ویرجینیای آمریکا، در گفتگو با خبرنگاران، ضمن انتقاد از اولین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا، معتقد است که این مناظره، زشت ترین و بدترین مناظره در طول تاریخ این کشور بوده است.

پژوهشگر ارشد انستیتوی صلح ایالات متحده در این گفتگو همچنین با اشاره به نتیجه مثبت آزمایش کرونای ترامپ پس از اولین مناظره مطرح نمود: فکر نمی کنم این یک ترفند انتخاباتی باشد، چرا که این باعث می شود که ترامپ ضعیف به نظر برسد و این موضوع او را با بسیاری از گفته های خودش در مورد کرونا، دست به گریبان می کند.

این استاد آمریکایی که سابقه حضور در دانشگاه های مختلف جهان از جمله هاروارد را در پرونده دارد، تأکید کرد: مناظره اول، به طور وحشتناکی زشت و بدترین مناظره در تاریخ ریاست جمهوری ایالات متحده بود.

سویج با اشاره به نخستین مناظره، ادامه داد: از نظر راهبردی، نخستین مناظره یک پیروزی بزرگ برای بایدن بود. ترامپ ادعا کرده بود که او پیرمردی فرتوت است. او در واقع هفتاد و هشت ساله است و سخنرانی چیره دست نبوده است؛ بنابراین، مناظره اول، آزمایش مهمی برای توانایی های ذهنی او بود. از نظر شناختی، او حداقل به خوبی ترامپ عمل کرد. این همه کاری بود که او می بایست انجام می داد، چرا که در نظرسنجی ها جلوتر است. آزمایش مثبت کرونای ترامپ، شرایط سیاسی فعلی بایدن را تضمین می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3752

به "مناظره اول بدترین مناظره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناظره اول بدترین مناظره در تاریخ ریاست جمهوری آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید