لاپاراسکوپی و ظرفیت جراحی سرطان های بزرگ شکمی در ایران

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، حسین ذبیحی، اظهارداشت: فقط در مواردی مانند پیوند کبد امکان استفاده از این روش درمانی وجود ندارد.

لاپاراسکوپی و ظرفیت جراحی سرطان های بزرگ شکمی در ایران

وی با اشاره به اینکه پیشرفت های خوبی در این زمینه به دست آورده ایم، گفت: تقریبا تجهیزات مورد احتیاج این جراحی ها را در ایران داریم.

ذبیحی ادامه داد: کوتاه شدن زمان بستری، کم شدن مدت عمل جراحی و به دست آوردن زودتر بهبودی از جمله مزایای این روش درمانی است.

وی به امکان انجام عمل جراحی گشادشدگی آئورت شکمی (رگ اصلی بدن) با لاپاراسکوپی اشاره نمود و اظهار کرد: این عمل جراحی به صورت باز انجام می شد که با مرگ و میر بالایی همراه بود و در حال حاضر امکان این عمل با لاپاراسکوپی در ایران فراهم شده و این روش از میزان مرگ و میر هم کاسته است.

وی به وجود پزشکان برجسته در حوزه لاپاراسکوپی در ایران اشاره نمود و گفت: در زمینه لاپاراسکوپی از کشورهای حوزه خلیج فارس بهتر هستیم و با ترکیه رقابت می کنیم.

ذبیحی ادامه داد: هرچند کشور امارات، جراحان خارجی را به کشور خود آورده و بیمارستان های بزرگی راه اندازی نموده، اما هنوز ما بهتر از امارات در این زمینه هستیم.

وی به سخنرانی 14 پزشک حاذق خارجی در این کنگره اشاره نمود و اعلام کرد: افراد صاحب نام از کشورهای فرانسه، سوئیس و آلمان در این رویداد علمی حضور می یابند.

وی ادامه داد: در این کنگره در مورد لاپاراسکوپی در زمینه جراحی های اورتوپدی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

چهاردهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی درون بین ایران از 14 تا 16 آذر 97 در سالن همایش های بیمارستان سینا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 1942

به "لاپاراسکوپی و ظرفیت جراحی سرطان های بزرگ شکمی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاپاراسکوپی و ظرفیت جراحی سرطان های بزرگ شکمی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید