فروش لقمه و غذای گرم در بوفه مدارس ممنوع شد

به گزارش مجله پریها، معاون هماهنگی، مالی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی از بازنگری در دستورالعمل بازگشایی پایگاه های تغذیه سالم در مدارس اطلاع داد و گفت: برای سال تحصیلی آینده فروش غذاهای گرم، انواع لقمه ها و غذاهای پخته شده را به هیچ عنوان در بوفه ها نخواهیم داشت.

فروش لقمه و غذای گرم در بوفه مدارس ممنوع شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

سید هادی دلبری در گفت وگو با مجله پریها، در این باره اظهار کرد: سازمان دانش آموزی مسئولیت مدیریت و نظارت بر پایگاه های تغذیه سالم یا بوفه های مدارس را برعهده دارد. همه ساله همزمان با بازگشایی مدارس، پایگاه های تغذیه نیز فعالیت خود را شروع می نموده اند، اما سال جاری با توجه به شرایط بحرانی ویروس کرونا دستورالعمل بهداشتی پایگاه ها را مورد بازنگری قرار دادیم.

وی اضافه نمود: مکاتبه ای با وزارت بهداشت داشتیم و دستورالعمل اجرایی و بهداشتی برای ابلاغ به کل کشور در نیمه دوم مرداد آماده شده است. بر این اساس در ایامی که مدارس فعال هستند؛ فقط یک مجوز برای مدارسی که پایگاه تغذیه سالم دارند صادر خواهیم کرد و آن هم فروش مواد غذایی بسته بندی شده دارای تاریخ فراوری، انقضاء و پروانه ساخت از سازمان غذا ودارو است.

معاون هماهنگی، مالی و نظارت بر امور استان های سازمان دانش آموزی با بیان اینکه برای سال آینده غذای گرم فروشی در بوفه ها مجاز نیست گفت: همچنین فروش انواع لقمه ها و غذاهای پخته شده را به هیچ عنوان نخواهیم داشت و فقط مواد غذایی بسته بندی شده دارای مجوز قابل فروش است.

دلبری اضافه نمود: همچنین رعایت فاصله گذاری برای خرید، نحوه خرید بچه ها، استفاده از مواد ضدعفونی کننده و سایر موارد بهداشتی باید حتما لحاظ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3606

به "فروش لقمه و غذای گرم در بوفه مدارس ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش لقمه و غذای گرم در بوفه مدارس ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید