طرز تهیه تخم مرغ عسلی

به گزارش مجله پریها، تخم مرغ عسلی که این بار قصد داریم طرز تهیه آن را در اختیارتان قرار دهیم یک صبحانه عالی و مقوی و در عین حال خوشمزه است. مهم ترین نکته در پخت تخم مرغ عسلی، زمان است. برای همین طرز تهیه مرحله به مرحله آن را برای تان شرح خواهیم داد.

طرز تهیه تخم مرغ عسلی

مواد لازم برای تهیه تخم مرغ عسلی

  • 1 تا 4 عدد تخم مرغ
  • یک قابلمه کوچک
  • قاشق سوراخ دار

طرز تهیه تخم مرغ عسلی

یک قابلمه یا ظرف کوچیک انتخاب کنید سپس داخل آن مقداری آب بریزید، در حدی که وقتی داخل آن تخم مرغ می اندازید، روی آن را آب گرفته باشد، بنابراین بیش از حد ظرف را پر از آب نکنید.

قابلمه حاوی آب را روی حرارت زیاد قرار دهید تا آب داخل قابلمه به جوش آید.

بعد از اینکه آب به جوش آمد و آغاز به قل خوردن کرد، حرارت را به قدری کم کنید تا آب ریز ریز قل بخورد.

حالا تخم مرغ را روی قاشق گذاشته و به آرامی وارد قابلمه حاوی آب جوش بیاندازید. بهتر است که تخم مرغ ها را به ترتیب به قابلمه اضافه کنید.

به محض این که تخم مرغ را در آب جوش انداختید، تایمر را تنظیم کنید. از روی ساعت وقت نگیرید، برای داشتن یک تخم مرغ عسلی، بهترین کار این است که تایمر را تنظیم کنید تا بفهمید دقیقا تخم مرغ چه زمانی آماده است.

برای یک یا دو تخم مرغ بعد از 5 دقیقه زرده کاملا مایع و روان هست ولی اگه بخواهید کمی زرده سفت گردد، 6 تا 7 دقیقه کافی است. برای سه یا چهار تخم مرغ چند ثانیه زمان را بیشتر کنید.

اگر تخم مرغ های عسلی عالی می خواهید، بهتر است که بیش از 4 تا تخم مرغ رو همزمان با این روش درست نکنید.

وقتی که زمان به سرانجام رسید، به کمک یک قاشق سوراخ دار تخم مرغ را از آب جوش خارج کنید. بهتر است که یکی دو بار این روش را امتحان کنید تا بدانید دقیقا چه زمانی برای داشتن زرده ای مطابق با میل شما عالی است.

حالا تخم مرغ را برای مدتی بین 30 تا 60 ثانیه زیر شیر آب سرد بگیرید.

تخم مرغ را در جا تخم مرغی قرار داده و به کمک لبه تیز یک چاقوی بدون دندونه، قسمت بالای آن را به آرامی و با دقت برش بزنید.

برای انجام این کار از کاتر مخصوص تخم مرغ هم میتونید بهره ببرید. ولی اگه اون رو ندارید به راحتی و با چند بار تمرین، خیلی راحت با چاقوی مناسب میتونید این کار رو انجام بدید.

قسمت بالایی تخم مرغ رو که برش زدید، ازش جدا کنید. حالا تخم مرغ عسلی شما آمادست که نوش جان کنید.

منبع: کتاب کاله
انتشار: 17 مهر 1397 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 604

به "طرز تهیه تخم مرغ عسلی" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرز تهیه تخم مرغ عسلی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه تخم مرغ عسلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید