خبرنگاران کشف گونه ای از ویروس کرونا که عفونت کمتری ایجاد می کند

به گزارش مجله پریها، تهران- خبرنگاران- محققان سنگاپوری پیروز به کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا شدند که عفونت کمتری ایجاد می کند.

خبرنگاران کشف گونه ای از ویروس کرونا که عفونت کمتری ایجاد می کند

به گزارش روزنامه مترو، محققان انستیتوهای مختلف سنگاپور از جمله مرکز ملی بیماری های عفونی، دانشکده پزشکیDuke-NUS و آژانس علم، فناوری و تحقیق در این تحقیق متوجه شدند که بیماران کووید-19 که به گونه جدید ویروسSARS-CoV-2 مبتلا شده اند، علائم کلینیکی بهتری داشتند؛ بطوری که کاهش سطح اکسیژن خون در این افراد کمتر بود و همچنین عده کمتری از آنها نیازمند مراقبت در بخش ویژه بودند.

این مطالعه همچنین نشان داد بخش زیادی از ژنوم گونه ویروس جدید، حذف شده و در نتیجه واکنش ایمنی قدرتمندتری در بدن انسان ایجاد می کند.

گاوین اسمیت از دانشکده پزشکیDuke-NUS در این باره می گوید: این مطالعات شواهد متقاعده کننده ای فراهم می کند که تغییر ژنتیکی رصد شده در ویروس کرونا بر شدت بیماری در افراد تاثیر گذاشته است.

محققان گفتند: این یافته ها پیامدهایی برای ساخت واکسن و درمان کووید-19 دارد. این گونه از ویروس که احتمالا از ایالت ووهان چین سرچشمه گرفته، در دسته ای از عفونت ها رصد شد که بین ژانویه تا مارس2020 میلادی رخ داده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3661

به "خبرنگاران کشف گونه ای از ویروس کرونا که عفونت کمتری ایجاد می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف گونه ای از ویروس کرونا که عفونت کمتری ایجاد می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید