حرف های انتخاباتی علیرضا حیدری ، حمله به بنا حمایت از خادم

انتخابات فدراسیون کشتی می تواند مهمترین انتخابی تاریخ باشد. علیرضا دبیر، علیرضا حیدری، امیررضا خادم و حمید بنی تیمم برای جایگاه ریاست احتمالا با هم رقابت می نمایند. رقابتی داغ تر از این هرگز رخ نداده بود

حرف های انتخاباتی علیرضا حیدری ، حمله به بنا حمایت از خادم

محسن وظیفه - علیرضا حیدری در مصاحبه ای رسما اظهار داشت که میخواهد به انتخابات فدراسیون کشتی ورود کند. هنوز ثبت نام از کاندیداها شروع نشده اما علیرضا حیدری هم به جمع دیگری از کاندیداها اضافه شده که قصد دارند در انتخابات شانس خود را برای ریاست فدراسیون امتحان نمایند تا رقابت برای ریاست در کشتی به یک انتخابی داغ بین قهرمانان تبدیل شود. او حالا اولین نفری است که صراحتا از ورود به عرصه انتخابات حرف زده است. دبیر، بنی تمیم و حتی امیررضا خادم اگر هم برنامه ای دارند در خفا هست و این فقط علیرضا حدیری است که صریح و روشن اعلام نموده که به انتخابات ورود می نماید و حتی از این که چه اتفاقی رخ می دهد و چه کاری انجام می شود را هم تعیین نموده است.

علیرضا حیدری هم مانند سایر قهرمانان خوش نام کشتی این حق را دارد که برای ورود به عرصه انتخابات تصمیم بگیرد و برای رسیدن به کرسی ریاست کشتی، ورزشی که سال ها در آن در نقش یک کشتی گیر افتخار آفرین و یا در نقش سرمربی و یا حتی در قامت نایب رئیس فدراسیون زحمت کشیده، کوشش کند. علیرضا حیدری در سال 2007 و بعد از کناره گیری از جهانی قهرمانی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد شد که البته کوتاه مدت بود. بعد از حضور رسول خادم در راس فدراسیون او مدتی نایب رئیس فدراسیون بود که البته هرگز حکم نایب رئیسی برای او از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر نشد و به همین دلیل هم با رسول خادم دچار اختلاف نظر شد. بعد از مدتی علیرضا حیدری با برنامه ریزی رسول خادم به عنوان رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی منصوب شد. حالا هم که اعلام نموده میخواهد وارد عرصه انتخابات فدراسیون کشتی و رقابت با سایر قهرمانان علاقه مند به ریاست فدراسیون شود: برنامه هایم را برای انتخابات فدراسیون کشتی آماده نموده ام اما با هیچ کس مذاکره و لابی نداشته ام.

ورود حیدری به انتخابات یک حق طبیعی برای او تلقی می شود اما عجیب ترین بخش اظهارات علیرضا حیدری از این جا شروع می شود که به انتخاب های حمید بنی تمیم واکنش نشان داد که ظاهرا خطاب اصلی او هم محمد بنا است: طی ماه ها و روزهای اخیر افراد بزرگی در سمت های فنی و غیرفنی کشتی گمارده شدند که بهتر بود این کار در دوره سرپرستی انجام نمی شد. همین یک جمله حیدری قابل بحث است و نشان می دهد که او برنامه ای برای اداره کشتی ندارد! اگر حیدری برنامه ای برای نجات کشتی داشت الان باید از حمید بنی تمیم تقدیر می کرد که با انتخاب محمد بنا و غلامرضا محمدی اجازه نداده کار کشتی روی زمین بماند! نه این که بگوید چرا در زمان سرپرستی این انتخاب ها صورت گرفته است. چهار ماه از رفتن خادم می گذرد و هنوز زمان شروع ثبت نام از کاندیداها هم اعلام نشده و تعیین نیست که زمان انتخابات چه زمانی است اما علیرضا حیدری توقع داشته حمید بنی تمیم منتظر برگزاری انتخابات بماند تا رئیس جدید برای کشتی تصمیم بگیرد این با کدام منطق و علم و حتی برنامه جور در می آید؟

حرف های عجیب حیدری ادامه دار است. او که در ظاهر و باطن در دوره ریاست رسول خادم با او مشکل داشت، عجیب است که حالا همان حرف های خادم را تکرار می نماید: اینکه افراد مطرح و صاحب نام را بیاوریم می تواند برای رئیس آینده فدراسیون مشکل ساز شود. اینکه یک نفر بیاید و با این شرط که هر چه بخواهد انجام بدهد و هر چه بگوید انجام شود در ورزشی مثل کشتی اصلاً معنا ندارد و همه باید در شروع کار برنامه بدهند و بر اساس برنامه جلو بروند و جوابگوی عملکردشان باشند. فردی که به عنوان یک مربی بزرگ راهنمایی تیم ملی را قبول نموده، اگر من رئیس فدراسیون شوم از همه افراد برنامه می خواهم تا بر اساس ارائه برنامه و آنالیز دقیق آن جلو برویم، حال ممکن است آن فرد نخواهد بر اساس خواسته و برنامه من کار کند یا من نتوانم خواسته های او را قبول کنم. در جایی که او با اختیار تام کار را قبول نموده احتمال اینکه نتواند بر اساس برنامه ریزی دو طرف جلو برود و کار کند زیاد است ، اما من نظرم این است باید بماند و کار کند چرا که در کشتی اختیار تام نداریم و باید بر اساس برنامه و هدفگذاری جلو برویم. رسول خادم با همین برنامه در هفت سال گذشته پیش رفت و امروز نتایج همان برنامه را همه می بینند.عجیب است که با این وضعی که امروز کشتی دارد باز هم حیدری وعده می دهد که کشتی را با این روند می خواهد اداره کند آیا باید این حرف ها را باور کرد؟ ظاهرا علیرضا حیدری فراموش نموده است که مهمترین و بزرگترین موفقیت تاریخ کشتی با برنامه های محمد بنا به دست آمد که محمد رضا یزدانی خرم به او اختیار تام داد و از تمامی برنامه های او حمایت کرد. چه ایرادی دارد به مربی کاربلد اختیار داد و به گفته ها و برنامه های او اطمینان کرد؟ علیرضا حیدری در سال 2007 خودش سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بود آیا او در آن موقع برای آماده سازی تیم ملی اختیار تام نداشت؟ عجیب است همه افرادی که قصد مدیریت کشتی را دارند، فقط برای تیم ملی و سرمربی آن می خواهند برنامه داشته باشند. چرا از دیدگاه این مدیران کشتی فقط در سرمربیگری تیم ملی خلاصه می شود؟ کشتی باشگاه نباید داشته باشد؟ آیا نباید هیات ها کار نمایند؟ چرا کسی برای آن ها برنامه ندارد؟

بخش دیگری از حرف های عجیب حیدری به مسائل اقتصادی بر می شود. او در توجیه تصمیم خود که نباید به مربیان بزرگ اختیار تام داد، پای مسائل اقتصادی را به میان می کشد و می گوید که وقتی هزینه می کنیم باید در قبال این هزینه نمودها جوابگو بود: وقتی قرار است پول بدهیم و هزینه کنیم باید از سرمربی تیم ملی برنامه بخواهیم چرا که باید در قبال مردم جواب پس بدهیم و بگوییم این هزینه ها در کجا صرف شده و چه نتیجه ای داشته است. این حرف همه را به این سمت می کشاند که آیا در این سال ها که رسول خادم مدعی بود نزدیک به چهار صد میلیارد تومان هزینه کرد، داشت، به کسی جواب داده که این همه کجا هزینه شد که امروز وضع کشتی هم ششمی و یازدهمی جهان است؟

بخش دیگری از صحبت های علیرضا حیدری به حمایت او از رسول خادم بر می شود: رسول خادم واقعاً حیف شد و حقش این نبود. شاید مقداری هم خودش ایراداتی در ساختار و تصمیماتی که اتخاذ می کرد داشت اما پتانسیل او خیلی بیشتر از این حرف ها بود. کشتی ایران نباید خادم را از دست بدهد. این قبیل آدم ها هستند که به کشتی ایران اعتبار داده اند و اگر از کشتی بروند کشتی لطمه می بیند و اعتبارش را از دست می دهد. این که رسول خادم آدم بزرگی است و حیف که کشتی او را از دست داده ، درست اما سوال بزرگ این است که چرا حالا علیرضا حیدری الان به یاد حمایت از خادم افتاده است؟ آیا بهتر نبود حیدری با دلیل و منطق بعد از مسابقات جهانی مجارستان از خادم حمایت می کرد؟ آیا باید این فرضیه را باور کرد که الان چون حیدری میخواهد در انتخابات حضور داشته باشد و به دنبال رای است و می خواهد دوستان خادم را به سمت خود بکشاند این حرف ها را می زند؟ حمله به انتخاب محمد بنا و دفاع از رسول خادم چراغ سبز نشان دادن به کسی یا کسانی است؟

5،1

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 23 خرداد 1398 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2249

به "حرف های انتخاباتی علیرضا حیدری ، حمله به بنا حمایت از خادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرف های انتخاباتی علیرضا حیدری ، حمله به بنا حمایت از خادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید