توقف آزمایش خودرو خودران اوبر به دلیل تصادف

به گزارش مجله پریها، تصادف خودروی Volvo با پیشرانه بدون راننده اوبر که منجر به چپ شدن آن گردید، با یک خودرو با سرنشین، برای خودورهای خودران اوبر دردسر ساز شد.

توقف آزمایش خودرو خودران اوبر به دلیل تصادف

نحوه رخ دادن این تصادف دردسرساز به این صورت بوده که اتومبیل Volvo خودران (بدون راننده) اوبر در حالی که به سمت شمال خیابان مک کلینتاک ایالت آریزونا حرکت می‌کرده با اتومبیل دیگری که قصد داشته به سمت چپ بپیچد برخورد کرده و سپس خودروی سومی نیز با آنها تصادف می کند.

به دنبال این تصادف و طبق خبری که از بلومبرگ منتشر شده، تراویس کالانیک که مدیرعامل کمپانی اوبر است، فرآیند آزمایش و توسعه ماشین های خودران خود را متوقف نموده و علام کرده است، تا زمانی که علل رخ دادن این حادثه مشخص نشود اجازه ادامه این آزمایشات را نخواهد داد.

این حادثه هیچ خسارت و تلفات جانی نداشته و شواهد حاکی از آن است که اتومبیل خودران اوبر مقصر نبوده، بلکه ماشین دوم به صورت ناگهانی و بدون در اختیار داشتن حق تقدم باعث رخ دادن این تصادف دردسر ساز شده است. البته باید به این نکته هم توجه نمود که عکس‌العمل خودروی خودران اوبر نیز در برابر خودروی خاطی در این تصادف، ضعیف بوده و آینده این خودروها با این اتفاق به خطر افتاده است.

اوبر اولین مراحل آزمایش شهری اتومبیل‌های خودران خود را آغاز نموده است. با این اتفاق کشمکش‌های زیادی مابین این شرکت و آلفابت به وجود آمده است.

انتشار: 7 فروردین 1396 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 11

به "توقف آزمایش خودرو خودران اوبر به دلیل تصادف" امتیاز دهید

1 کاربر به "توقف آزمایش خودرو خودران اوبر به دلیل تصادف" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف آزمایش خودرو خودران اوبر به دلیل تصادف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید