ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-8 حمایت می کنم

به گزارش پریها، رئیس جمهور آمریکا حمایت خود را از بازگشت روسیه به جمع کشورهای موسوم به گروه-8 گفت.

ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-8 حمایت می کنم

به گزارش گروه بین الملل پریها به نقل از راشا تودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه صراحتاً از بازگشت روسیه به جمع اقتصادهای پیشرفته موسوم به گروه-8 که پس از جدایی روسیه از آن به گروه-7 تغییر نام داده بود، حمایت کرد.

ترامپ که در جریان مراسم آغازین نشست خود با همتای رومانایی خود کلاوس یوهانیس به پریها گفت: من فکر می کنم بسیار خوب خواهد بود که ما بار دیگر روسیه را در گروه متشکل از پیشرفته ترین اقتصادهای دنیا داشته باشیم. اگر دیگر اعضای گروه-7 پیشنهاد بازگشت روسیه را ارائه دهند، من از این پیشنهاد حمایت خواهم کرد

پس از تشدید تنش ها بین روسیه و کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین در سال 2014، عضویت روسیه در گروه-8 به حالت تعلیق در آمد. از آن زمان تاکنون برخی از اعضای گروه-7 خواستار بازگشت روسیه و تشکیل مجدد گروه-8 شده اند، اما سه کشور آمریکا، انگلیس و کانادا بازگشت روسیه به این گروه را به حل و فصل کامل بحران اوکراین منوط کرده اند.

ترامپ پیش از این نیز از بازگشت روسیه به گروه-8 شده بود و اکنون با توجه به حمایت مجدد وی از پیوستن مجدد روسیه به این گروه باید دید که آیا آمریکا از مواضع خود در قبال بحران اوکراین کوتاه آمده یا اینکه ترامپ باز هم سخنانی متفاوت با سیاست های واقعی دولت خود مطرح کرده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2791

به "ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-8 حمایت می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: از بازگشت روسیه به گروه-8 حمایت می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید