تحقیقات استیضاح ترامپ رسمی شد، تصویب قطعنامه در مجلس نمایندگان

به گزارش پریها، مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با تصویب قطعنامه ای که در آن مراحل بعدی تحقیقات استیضاح از ترامپ مشخص شده به این تحقیقات رسمیت بخشید.

تحقیقات استیضاح ترامپ رسمی شد، تصویب قطعنامه در مجلس نمایندگان

به گزارش گروه بین الملل پریها، مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای که در آن مراحل بعدی تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا معین شده به این تحقیقات رسمیت بخشید.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند قانونگذاران آمریکایی با 232 رأی موافق در برابر 196 رأی مخالف این قطعنامه را به تصویب رساندند. هیچ نماینده جمهوری خواه از این قطعنامه حمایت نکرده است. از میان مخالفان، 194 نفر جمهوری خواه و 2 نفر دموکرات بوده اند.

231 نماینده دموکرات و یک نماینده مستقل به این قطعنامه رأی موافق داده اند. همچنین 1 نماینده دموکرات و 3 نماینده جمهوری خواه هم رأی ممتنع داده اند.

تصویب این قطعنامه به معنی کلید زدن استیضاح علیه ترامپ نیست، هر چند ممکن است به آن مرحله ختم شود. این قطعنامه در واقع، صرفاً به تحقیقاتی که از قبل درباره استیضاح ترامپ آغاز شده بود رسمیت می بخشد و مراحل بعدی پیشبرد این تحقیقات را معین می کند.

طبق متن این قطعنامه، ابتدا کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان تحقیقات خود را به پیش خواهد برد و اقدام به برگزاری جلسات استماع علنی خواهد کرد.

در مرحله دوم، یک گزارشی علنی از یافته های این تحقیقات به کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ارسال خواهد شد. این کمیته نیز بعد از انجام تحقیقات خود پیشنهادش را درباره مسائل مختلف از جمله کلید زدن یا نزدن روند استیضاح علیه ترامپ اعلام خواهد کرد.

در آمریکا، رئیس جمهور ترامپ به تحت فشار قرار دادن رئیس جمهور اوکراین برای انجام تحقیقات فساد علیه جو بایدن، یکی از نامزدهای بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا متهم شده است.

در صورتی که تحقیقات استیضاح، سرانجام به مرحله ای ختم شود که در آن مجلس نمایندگان آمریکا به استیضاح او رأی بدهد، مجلس سنا به دادگاه علیه او تبدیل خواهد شد و باید به عزل یا ماندن او در قدرت رأی بدهد.

با توجه به آنکه جمهوری خواهان تا به حال از استیضاح ترامپ حمایت نکرده اند، بعید است که استیضاح، اگر کلید هم زده شود به عزل ترامپ از قدرت منجر شود، مگرآنکه او مرتکب جرمی شود که جمهوری خواهان را با دموکرات ها همراه کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2986

به "تحقیقات استیضاح ترامپ رسمی شد، تصویب قطعنامه در مجلس نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات استیضاح ترامپ رسمی شد، تصویب قطعنامه در مجلس نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید