تأکید نخست وزیر اسپانیا بر ادامه قرنطینه سراسری

به گزارش مجله پریها، نخست وزیر اسپانیا بر این باور است که هرگونه کاهش محدودیت های اعمال شده برای مقابله با ویروس کرونا بستگی به پیشرفت های بیشتر در این زمینه خواهد داشت.

تأکید نخست وزیر اسپانیا بر ادامه قرنطینه سراسری

به گزارش گروه بین الملل مجله پریها به نقل از رویترز، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا یکشنبه گفت: هرگونه کاهش محدودیت های قرنطینه ای در این کشور بستگی به پیشرفت های بیشتر در زمینه مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، اظهارات نخست وزیر اسپانیا در شرایطی است که بعضی شرکت ها آماده از سرگیری فعالیت مجدد خود هستند.

تعداد تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا شب گذشته برای نخستین بار در 3 روز اخیر با افزایش روبرو شده است. بر اساس اعلام وزارت بهداشت اسپانیا 619 نفر دیگر جان خود را از دست داده اند تا تعداد کل فوتی های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به بیش از 16972 نفر برسد.

تعداد کل مبتلایان به این بیماری نیز با 2.6 درصد افزایش به 166019 نفر رسیده است. با این حال اجرای تدابیر محدودکننده تاثیر مهمی بر کاهش نرخ مرگ و میر در اسپانیا داشته است. آمارهای جدید روز شنبه نشان داد که تلفات ناشی از ویروس کرونا به پایین ترین سطح در 19 روز اخیر رسیده و تعداد مبتلایان نیز ًتقریباً معادل نیمی از مبتلایان در هفته گذشته بوده است.

نخست وزیر اسپانیا اضافه نمود: ما هنوز تا دستیابی به پیروزی فاصله داریم، تا شرایطی که بتوانیم دوباره زندگی عادی و روزمره را از سربگیریم ولی نخستین گام های قاطع به سوی پیروزی را برداشته ایم.

دولت اسپانیا روز دوشنبه میخواهد درباره کاهش بعضی محدودیت های اعمال شده و بازگشایی بعضی کسب و کارها و فعالیت های مالی که امکان دورکاری ندارند، تصمیم گیری کند.

این در حالی است که کویم تورا رهبر کاتالونیا تصمیم دولت اسپانیا برای از سرگیری بعضی فعالیت های تجاری و مالی را غیرمسئولانه ارزیابی نموده است.

وی در این باره گفت: خطر شیوع مجدد ویروس کرونا و اعمال یک قرنطینه سراسری مجدد بسیار جدی است.

نخست وزیر اسپانیا در این زمینه گفت: تصمیم برای از سرگیری فعالیت بعضی از شرکت ها و کسب و کارها با مشورت کمیته ای از متخصصان اتخاذ شده است.

ویروس کرونا فشار شدیدی را بر اقتصاد اسپانیا وارد نموده و موجب شده تا از اواسط مارس تا به امروز بیش از 900 هزار نفر شغل خود را از دست بدهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3370

به "تأکید نخست وزیر اسپانیا بر ادامه قرنطینه سراسری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید نخست وزیر اسپانیا بر ادامه قرنطینه سراسری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید