اوکراین با اخراج دیپلمات جاسوس خود از روسیه مقابله به مثل کرد

به گزارش مجله پریها، بعد از آنکه وزارت خارجه روسیه افسر کنسول کنسولگری اوکراین در سن پترزبورگ که در حین دریافت اطلاعات محرمانه بازداشت شده بود را اخراج کرد، مقامات کی یف نیز یک دیپلمات ارشد سفارت روسیه را اخراج کردند.

اوکراین با اخراج دیپلمات جاسوس خود از روسیه مقابله به مثل کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود، به کنسول کنسولگری اوکراین در شهر سن پترزبورگ که به دلیل دریافت مدارک طبقه بندی شده توسط نیروهای سرویس امنیت فدرال بازداشت شده بود، دستور داده شد که ظرف 72 ساعت خاک فدراسیون روسیه را ترک کند.

روز شنبه اعلام شده بود که نیروهای سرویس امنیت فدرال روسیه یک دیپلمات اوکراینی، به نام الکساندر سوسونیوک کنسول کنسولگری این کشور در شهر سن پترزبورگ را در زمان دیدار با یک شهروند روسی به منظور دریافت اطلاعات محرمانه موجود در پایگاه اطلاعاتی ارگان های انتظامی و سرویس امنیت فدرال را بازداشت کردند.

در همین رابطه روز گذشته مشاور حقوقی سفارت اوکراین در مسکو به وزارت امور خارجه روسیه احضار شده و غیرقابل قبول بودن چنین فعالیت هایی از سوی یک افسر کنسول که به امنیت ملی روسیه آسیب می رساند، به وی ابلاغ شد.

در خبر دیگری گزارش شده که وزارت امور خارجه اوکراین نیز در اقدامی تلافی جویانه، یک دیپلمات ارشد سفارت روسیه در کی یف را اخراج کرد.

در وزارت خارجه اوکراین تأکید شد که مقامات کی یف نسبت به بازداشت غیرقانونی یکی از کارکنان کنسولگری این کشور در سن پترزبورگ و اخراج وی از روسیه، شدیداً اعتراض داشته و تمامی اتهامات وارده به این این افسر کنسول رد می گردد.

سفارت روسیه در کی یف اعلام نموده که فعلا اسناد مربوط به اخراج یکی از دیپلمات های ارشد روس را دریافت ننموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4129

به "اوکراین با اخراج دیپلمات جاسوس خود از روسیه مقابله به مثل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین با اخراج دیپلمات جاسوس خود از روسیه مقابله به مثل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید