اعلام زمان واگذاری واحد های طرح مسکن ملی

به گزارش پریها، سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی زمان و نحوه واگذاری واحد های طرح مسکن ملی را معین کرد.

اعلام زمان واگذاری واحد های طرح مسکن ملی

به گزارش، پروانه اصلانی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی؛ با اشاره به قیمت مسکن در کشور اظهار کرد: قیمت مسکن تحت تاثیر تصمیماتی در سطح اقتصاد کلان و اقتصاد سیاسی است با این وجود عرضه مسکن به عنوان یک عامل درون بخشی نقش مهمی در قیمت مسکن بازی خواهد نمود.

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی توضیح داد: تاثیرگذاری طرح اقدام ملی مسکن بر قیمت بازار بستگی به زمان واگذاری و ایجاد انگیزه برای خرید مسکن دارد.

وی ادامه داد: انتخاب سازنده های خوشنام، دریافت 30 درصد قیمت مسکن، دارا بودن خدمات زیر بنایی زمین و تامین زمین مناسب در حوزه خدمات شهری از ویژگی های مهم این طرح است که با رعایت این موارد و برنامه ریزی واگذاری این واحد ها 2 سال به طول خواهد انجامید.

اصلانی با اشاره به قیمت واحد های طرح ملی مسکن بیان نمود: بر اساس قانون ساماندهی واگذاری واحد های مشارکتی با قیمت کارشناسی روز با تقسیط 5 ساله با تنفس 2 سال از زمان دریافت وام محاسبه می گردد و به دنبال اصلاح آیین نامه برای افزایش زمان تقسیط هستیم.

به گفته وی؛ در خصوص زمین های 99 ساله، قیمت تمام شده و اجاره زمین از متقاضی دریافت می گردد.

سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تفاوت های این طرح با مسکن مهر بیان نمود: انتخاب زمین در مسکن مهر بدون آماده سازی و خدمات زیربنایی بود، اما اولین شرط در طرح اقدام ملی مسکن، دارا بودن خدمات زیر بنایی آب برق، گاز و فاضلاب است.

وی اضافه کرد: تسهیلات بانکی در طرح ملی مسکن از منابع غیر یارانه ای است و نحوه پرداخت در این طرح آسان تر شده است.

منبع:میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 11 تیر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3019

به "اعلام زمان واگذاری واحد های طرح مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان واگذاری واحد های طرح مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید