استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، دو شرکت نیوفلایر و رباتیک ریسرچ می گویند اتوبوس های خودران Xcelsior می توانند بدون ایجاد هیچ مسئله ای برای سفرهای کوتاه بین شهری مورد استفاده قرار بگیرند.

استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری

همکاری این دو شرکت برای تولید اتوبوس های خودران از می سال 2019 آغاز شد و سال گذشته از اتوبوس های یادشده به طور آزمایشی برای انتقال مسافر استفاده شد. این اتوبوس های تمام برقی هم از امنیت مناسبی برخوردارند و هم می توانند فرایند جابجایی مسافر بین شهری را متحول کرده و موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مسافران و شرکت های ارائه دهنده این خدمات شوند.

برای ارائه این خدمات در مسیرهای طولانی ضروری است زیرساخت های شبکه حمل و نقل و جاده ها نیز به روز شود و به نظر می رسد تا رسیدن به این مرحله هنوز راه نسبتاً طولانی در پیش است. اتوبوس های خودران مذکور مجهز به دوربین های متعدد، سیستم های راداری پیشرفته، جی پی اس و رادار هستند و با استفاده از همین ابزار مدلی سه بعدی از محیط اطراف و موانع مختلف خلق می کنند.

از جمله دیگر فناوری های مورد استفاده در این اتوبوس ها می توان به سیستم هشدار وجود مانع در نقاط کور، سیستم تسهیل پارک اتوبوس، سیستم برخورد از تصادم و سیستم های پیشرفته ارتباطی اشاره کرد.

این اتوبوس 12.5 متری 40 صندلی برای مسافران دارد و برای افراد ویلچر سوار نیز دو محل خاص در نظر گرفته شده است. با یک بار شارژ باتری اتوبوس یادشده می تواند مسافتی 360 کیلومتری را طی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3965

به "استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید