استانداردسازی موتور خانه ها، شرط صدور مجوز خاتمه کار ساختمانها در تهران

به گزارش مجله پریها، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به این که 50 هزار ساختمان بزرگ مقیاس اداری آموزشی وخدماتی در تهران داریم، گفت: براساس مصوبه کارگروه کاهش الودگی هوای استان تهران صدور مجوز سرانجام کار ساختمان های جدید الاحداث منوط به اخذ گواهی استاندارد موتورخانه ها شد.

استانداردسازی موتور خانه ها، شرط صدور مجوز خاتمه کار ساختمانها در تهران

به گزارش خبرنگاران، کیومرث کلانتری در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی استان تهران با اشاره به این که امروز گزارشی از عملکرد دستگاه های اجرای مختلف براساس قانون هوای پاک، به کارگروه ارائه شد، اظهار کرد: استاندار تهران در این جلسه به اهمیت حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوای تهران تاکید نمود و قرار شد که در جلسات بعدی از مدیران ملی نیز در این کارگروه دعوت گردد.

وی با اشاره به مصوبه امروز کارگروه کاهش الودگی هوای استان تهران توضیح داد: برای صرفه جوی در مصرف سوخت و کاهش الودگی هوا قرار شد که صدور مجوز انتها کار ساختمانهای جدید منوط به اخذ گواهی استاندارد موتورخانه ها گردد. و شهرداری تهران روی این موضوع نظارت نمایند.

وی ادامه داد: همچنین انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران - در این جلسه بر بهبود کیفیت سوخت در تهران تاکید نمود و قرار شد در جلسات بعدی گزارش های از میزان استاندارهای سوخت توزیع شده در تهران به کارگروه ارائه گردد.

کلانتری با تاکید بر توسعه حمل ونقل عمومی در استان تهران گفت: سال جاری وضعیت کیفیت هوا نسبت به سال گذشته بسیار خوب بود و هوای سالم در شهر تهران نسبت به سال گذشته 33 روز وهوای پاک 6 روز افزایش داشت و هیچ روزی هوای ناسالم برای گروه های حساس نداشتیم.

وی با بیان این که هم وضعیت جوی و هم اقدامات موثر اجرا شده در شهر تهران برای کاهش آلودگی هوای پایتخت موثر بوده است، توضیح داد: مهمترین عامل آلودگی هوای تهران ترافیک است. روزهای پنج شنبه که در آن طرح ترافیک آزاد است جزو الوده ترین روزهای پایتخت است برای این که الودگی هوا در این شهر کم گردد ابتدا باید شهرداری تهران از محل درآمدهای طرح های ترافیک وکاهش به سمت توسعه حمل ونقل عمومی حرکت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 خرداد 1398 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 2153

به "استانداردسازی موتور خانه ها، شرط صدور مجوز خاتمه کار ساختمانها در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استانداردسازی موتور خانه ها، شرط صدور مجوز خاتمه کار ساختمانها در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید