اردوغان: نیرو های اسد را بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی هدف قرار خواهیم داد

به گزارش پریها، رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه تا خاتمه فوریه نیرو های اسد را از برج های دیده بانی ترکیه در ادلب دور خواهیم کرد، گفت: از امروز بدون توجه به مفاد فرایند آستانه و سوچی، نیرو های اسد را در هر نقطه ای هدف قرار خواهیم داد.

اردوغان: نیرو های اسد را بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی هدف قرار خواهیم داد

به گزارش گروه بین الملل پریها به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در نشست هفتگی حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه گفت: در زمینه ادلب اقدامات لازم را فوراً انجام خواهیم داد و منتظر کسی نخواهیم بود. اگر همه چشم های خود را بر رویداد های ادلب ببندند نیز ترکیه هرگز نسب به آن بی تفاوت نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تا سرانجام فوریه نیرو های اسد را از برج های دیده بانی ترکیه در ادلب دور خواهیم کرد، گفت: از امروز بدون توجه به مفاد فرایند آستانه و سوچی، نیرو های اسد را در هر نقطه ای هدف قرار خواهیم داد. تا زمانی که سوریه در آرامش نباشد، ترکیه و هیچ کسی در آرامش نخواهد بود.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: در ازای هرگونه آسیبی که به نیرو های ترکیه وارد گردد، بدون توجه به مفاد توافق سوچی، عناصر حکومت اسد را در تمام نقاط هدف قرار می دهیم. از این پس هواپیما هایی که در ادلب محل سکونت غیرنظامیان را هدف قرار می دادند نخواهند توانست به راحتی چنین اقدامی انجام دهند. با صراحت اعلام می کنم، هیچکس نمی تواند در جایی که خون سربازان ترکیه ریخته می گردد در امان باشد.

اردوغان گفت: در مورد خروج نیرو های اسد از منطقه توافق سوچی تا آخر فوریه مصمم هستیم. در این زمینه هر اقدام هوایی و زمینی که لازم باشد انجام خواهیم داد. بدون هیچ تردید و درنگی این کار را انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3233

به "اردوغان: نیرو های اسد را بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی هدف قرار خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: نیرو های اسد را بدون توجه به مفاد آستانه و سوچی هدف قرار خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید