اردوغان: تنش بین آمریکا و ایران به نقطه غیرمطلوبی رسیده است

به گزارش پریها به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز چهارشنبه مراسم افتتاح خطوط انتقال گاز جریان تُرک بیان نمود: جریان ترک نشانه همکاری نزدیک ترکیه و فدراسیون روسیه است. مراسم اتمام بخش دریایی این پروژه را سال گذشته برگزار کردیم. سرمایه گذاری ترکیه در زمینه تامین انرژی افزایش خواهد داشت.

اردوغان: تنش بین آمریکا و ایران به نقطه غیرمطلوبی رسیده است

رجب طیب اردوغان در این خصوص گفت: همکاری ترکیه با روسیه در زمینه انرژی نیز مانند سایر حوزه ها پیروز بوده است. با اجرای این پروژه به زیرساخت لازم برای عرضه گاز طبیعی در منطقه دست یافتیم .

اردوغان در این باره ادامه داد: ما به دنبال تنش در منطقه نیستیم و نخواهیم بود. هدفمان حفظ منافع ترکیه و جمهوری تُرک قبرس شمالی در شرق مدیترانه است. از کشورهای حاشیه مدیترانه می خواهم که بیایند این منطقه را نه میدان تنش، بلکه به حوزه همکاری تبدیل کنیم. پروژهایی که منافع ترکیه در شرق مدیترانه در آن لحاظ نشود، مجال اجرا پیدا نخواهند کرد.

وی در این رابطه اضافه کرد: ترکیه و روسیه در دوره اخیر اجازه ندادند که برخی از اختلاف نظرها مانع توسعه روابط دو کشور شود و جریان تُرک نماد همکاری مثال زدنی ترکیه و روسیه در دوره جدید است. ترکیه قادر به گفتگو با تمام کشورهاست و با استفاده از تمامی ابزارهای دیپلماتیک اجازه نخواهد داد منطقه ما غرق در خون شود.

رئیس جمهوری ترکیه اضافه کرد: در روزهای سختی از لحاظ تنش منطقه ای قرار داریم. تنش موجود بین متحدان آمریکا و ایران به نقطه غیرمطلوبی رسیده است. آنکارا نمی خواهد منطقه به عملیات نظامی کشانده شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3162

به "اردوغان: تنش بین آمریکا و ایران به نقطه غیرمطلوبی رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: تنش بین آمریکا و ایران به نقطه غیرمطلوبی رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید