آیا کرونا به زودی به سرانجام می رسد؟

به گزارش مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،دموستنس ساریانیس استاد دانشگاه ارسطوشهر سالونیک یونان در مصاحبه با وبسایت Newsbeast اعلام نمود موج ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا تا 20 فوریه فروکش خواهد نمود و این سویه احتمالا آخرین جهش کووید-19 است.

آیا کرونا به زودی به سرانجام می رسد؟

این دانشمند مشهور در یونان به مدل ریاضی توسعه موج لجام گسیخته نوبتی بیماری همه گیر کرونا استناد کرد. در پنج روز گذشته در یونان، هر روز رکوردهای جدیدی ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است - روز آدینه 40.5 هزار مورد ابتلا به این بیماری ثبت شد و سویه اومیکرون سویه غالب کرونا در این کشور شده است.

به گفته ساریانیس، فرایند صعودی تا 20 تا 22 ژانویه ادامه خواهد داشت و میانگین هفتگی به 66 هزار مورد ابتلا خواهد رسید. ساریانیس که معتقد است محاسبه میانگین هفتگی روش دقیق تری نسبت به روزانه است، گفت: در عمل، این بدان معناست که ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که روزانه 80 هزار یا حتی 100 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد.

ساریانیس گفت:به این ترتیب 20 فوریه، یک ماه پس از اوج موج اومیکرون، فرایند کاهش آن به خاتمه می رسد. سپس میانگین تعداد موارد ابتلا در هفته 3500 - 4000 مورد خواهد بود. سپس ما خاتمه اومیگرون را خواهیم داشت و بخش اعظم جامعه ما از مصونیت برخوردار خواهد شد.

به گفته او شاید این آخرین خروش ویروس کرونا باشد.

این دانشمند اظهار داشت حتی اگر اومیکرون آخرین جهش ویروس کرونا باشد که ما در حال مشاهده آن هستیم، که احتمال آن زیاد است، نباید احتیاط خود را از دست داده و فکر کنیم که همه به نوع خفیف کرونا مبتلا خواهند شد و دیگر از تدابیر حفاظتی و بهداشتی استفاده نکنیم.

منبع: جماران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 4519

به "آیا کرونا به زودی به سرانجام می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا کرونا به زودی به سرانجام می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید