آمریکا سامانه های پاتریوت را از عربستان خارج می کند

به گزارش مجله پریها، مقام های آمریکایی به یک روزنامه این کشور گفته اند واشنگتن قصد دارد سامانه های موشکی پاتریوت را از عربستان خارج کند.

آمریکا سامانه های پاتریوت را از عربستان خارج می کند

به گزارش فارس، روزنامه وال استریت ژورنال امروز پنجشنبه گزارش داده آمریکا در حال خارج کردن سامانه های ضدموشکی پاتریوت از عربستان سعودی است.

مقام های آمریکایی علاوه بر این گفته اند دولت آمریکا کاهش سایر قابلیت های نظامی خود در عربستان سعودی را نیز بررسی می کند. وال استریت ژورنال این تصمیم را به منزله سرانجام تقویت نظامی آمریکا در عربستان سعودی برای مقابله با ایران دانسته است.

چند مقام آمریکایی گفتند آمریکا چهار سامانه پاتریوت، همراه با ده ها پرسنل نظامی خود را که بعد از حمله به تأسیسات نفت سعودی به این کشور ارسال شده بود از عربستان خارج می کند.

منابع مورد استناد وال استریت ژورنال می گویند دو اسکادران جنگنده آمریکا هم منطقه را ترک کرده اند و مقام های آمریکایی به زودی کاهش حضور نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را هم مورد بررسی قرار خواهند داد.

این روزنامه نوشته تصمیم پنتاگون برای خارج کردن سامانه ضدموشکی پاتریوت از عربستان سعودی مبتنی بر ارزیابی برخی مقام های آمریکایی است که تهران دیگر تهدیدی فوری علیه منافع راهبردی آمریکا به شمار نمی رود.

ارتش یمن در شهریورماه گذشته در پاسخ به حملات ائتلاف سعودی، پالایشگاه های بقیق و خریص مربوط به تأسیسات نفتی آرامکوی عربستان را هدف گرفته و آن را عملیات توازن بازدارندگی دوم نامیده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3429

به "آمریکا سامانه های پاتریوت را از عربستان خارج می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا سامانه های پاتریوت را از عربستان خارج می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید