آمریکا خواهان آتش بس در شمال سوریه شد

به گزارش پریها، سرپرست معاون نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد خواهان آتش بس در شمال سوریه شد و گفت از ابتکار آتش بس دبیرکل سازمان ملل متحد حمایت می کنیم.

آمریکا خواهان آتش بس در شمال سوریه شد

چریس نورمن شالت روز چهارشنبه در نشست مجازی شورای امنیت که با موضوع سوریه برگزار گردید، اضافه نمود: آمریکا بار دیگر حمایت خود را از تقاضای دبیرکل سازمان ملل متحد برای آتش بس دنیای اعلام می نماید. ما از صمیم قلب با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه موافقیم که آتش بس فوری و کامل باید در سراسر سوریه برقرار گردد.

وی ادامه داد: این نوع آتش بس، برای تواناسازی یک کوشش فراگیر برای سرکوب گسترش کووید-19 از جمله در بین آسیب پذیرترین افراد در دنیا لازم است. گسترش کووید-19 به ویژه در شمال غربی و شمال شرقی سوریه، ضرورت تامین آتش بس پایدار را برای اطمینان از پاسخ های موثر تقویت می نماید.

سرپرست معاونت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد با اشاره به تله نشست ضامنین فرایند آستانه که برای فرایند صلح در سوریه برگزار گردید، اضافه نمود: ما قاطعانه معتقدیم که سازمان ملل متحد باید در مرکز هر کوششی برای ایجاد آتش بس جامع، پایدار و قابل اثبات در سراسر کشور باشد.

شالت تاکید نمود: گیر پدرسن نماینده ویژه سازمان ملل صلاحیت نظارت بر خطوط تماس موجود را دارد تا اطمینان حاصل گردد که توافق های آتش بس رعایت می گردد و این وظیفه سازمان ملل است که ثبات را در سوریه با هدف دستیابی به راه چاره سیاسی مطابق با قطعنامه 2254 به پیش ببرد. این شورا همه قدرت خود را برای پشتیبانی از سازمان ملل در این کوشش به کار گیرد.

وی با اشاره به گزارش 16 فروردین هیات تحقیق سازمان ملل متحد که تخریب مراکز پزشکی از سوی اسد و متحدانش را بسیار محتمل دانسته بود، مدعی شد: این شورا باید کسانی را که صلح و ثبات سوریه را تهدید می نمایند، جوابگو سازد و هر عضو شورای امنیت باید از دبیرکل سازمان برای تعقیب این گزارش حمایت کند.

سرپرست معاونت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه نمود: آمریکا بار دیگر از حکومت اسد می خواهد تا از سرنوشت هزاران شهفرایند محبوس شده در بازداشتگاه ها محافظت کند. در این زمینه، شرایط شلوغ و غیرانسانی نخستین عامل شیوع سریع کووید-19 هستند که ما باید برای جلوگیری از آن همکاری کنیم.

شالت اظهار کرد: ما خواهان آزادی سریع همه شهفرایندان بازداشت شده خودسرانه اعم از زنان، بچه ها و پیران هستیم. حکومت اسد باید به سرعت به نهادهای بی طرف و مستقل اعم از سازمان های بهداشتی و درمانی به بازداشتگاه ها اجازه دسترسی دهد که برای مبارزه با همه گیری کووید-19 بسیار لازم است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.com شناسه مطلب: 3412

به "آمریکا خواهان آتش بس در شمال سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا خواهان آتش بس در شمال سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید